Hyi hävetkään nykyajan vanhemmat kun ette ole opettanut nuorisolle miten ollaan puistoissa. Kunn ryypätään Rantapuistossa sotketaan koko alue kamalan näköiseksi. Miksi nuoriso on kamalan paskan sikoja.Vanhemmat menkää katsomaan Rantapuistoon mitä teidän kullan nuput ovat tehneet. Pitäisi vain rikesakko antaa kova sotkemisesta. hävetkää nuoriso ja heidän vanhemmat hyi
RANTAPUISTO
hyi hitto sikoja
4299
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Roskikset vieressä, ei ole jaksettu tai kehdattu muutamaa metriä liikkua ja laittaa roskia sinne minne ne kuuluu. Ja miksi osa pulloista ym. jätteistä pitää nakata jokeen, nyt ne kelluva vedessä sihtien luona, osa tietysti pohjassa. Pankaa "viksummat" kaverit, vanhemmat ja virkavalta sotkiat siivoamaan sotkunsa. Miksi sotketaan.
Harakka ja lokki tyhjentää roskiksia, sitten tuuli levittelee.
Joo, ja harakka ja lokki ottavat nokkaansa pullot ja kantavat jokeen. :D
Puistoihin pitää laittaa valvontakameroita ja poliisien pitää valvoa /käydä enemmän paikoissa, missä sotkijoita on!
Roskaajille sakkolaput,niin vanhemmat on varmasti mielissään kun heidän omat sydän
KÄPYSET TUOVAT LAPPUSEN KOTIIN!
Ja kunnon sakko sellainen vähintään 500euron lappu,niin eivätköhän ala oppia!
Ja sen jälkeen sotketun paikan siistimistä vuoden ajaksi ja joka ikinen päivä,jos on sairas, niin siitä lääkärintodistus!
Räkänokat kuriin!