teitä jästipäitä

kun saan lapsen, sen nimet tulee minun suvustani eikä mistään typerästä kalenterista saatikka suoli24:n palstoilta xD ja siihen ei kellään ole mitään nokan koputtamista!
2115
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Niin varmaan. Mitäs täällä sitten roikut? Suksi sekaantumaan sukulaisiisi siitä!

Äänestä

(Ja ikää oli? Odota nyt ensin se viisitoista vuotta että sillä pennulla olisi edes aikuinen vanhempana?)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


joopajoo7 kirjoitti:

kun saan lapsen, sen nimet tulee minun suvustani eikä mistään typerästä kalenterista saatikka suoli24:n palstoilta xD ja siihen ei kellään ole mitään nokan koputtamista!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu