Miten vanhan Nokia N8 kuuluvuus eroaa nykyajan malleista (Lumiat, Samsung Galaxyt).. Olen kuuluvuuden suhteen katvealueella ja tuntuu että se vaan heikkenee ja heikkenee. Käytännössä on mentävä "taajamaan" soittamaan että keskustelusta tulee yleensä mitään. Auttaako puhelimen vaihto uuteen vai pitääkö kovistella operaattoria??
Nokia N8 kuuluvuusongelma
kuuroko
696
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Oman kokemuksen mukaan samanlainen kuuluvuus on N8 mallissa verrattuna esim S3 malliin.
Onko laitepäivitykset kuinka tärkeitä, niitä kun ei ole näköjään tehty?
On mutta Nokia on periaatteessa jo lopettanut päivitysten tekemisen Symbian 3 malleille joten niitä tuskin on enääö odotettavissa. Viimeisin taitaa olla Belle refresh päivitys.
Tuota noin.. kokeilin vanhalla puhelimella ja kuuluvuus hyvä. Vika siis N8 antennissa tms. Kannattaakohan viedä huoltoon??
ei
En veisi enää huoltoon jos takuu ei ole enää voimassa. Kyseessä kun on sen verran vanha malli ettei sitä oikein kannata korjata.