Ei se siitä miksikään kummene! Lataa tuosta UUSI ja TURVALLINEN KÄYTTIS http://www.ubuntu-fi.org/lataa.html
Windos XP:n elvytys on turhaa
Nolla haittaohjelmaa
1587
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Kyllä se XP aina Ubuntun voittaa.
Mitähän tuo kertoo tsiljoonista distrowatchin rupulinukseista että monella palstalla on pitkiä keskusteluja aiheesta miten ikiwanhaa XP:tä saa jollain ilveellä ja kikka kolmosilla tekohengitettyä ja vaikka joka keskustelussa tyrkytetään vaihtoehdoksi rupulinukseja niin eivät vaan tunnu kelpaavan kenellekkään vaikka ovat kuinka "ilmaisia" ja "turvallisia"?
Jos olisi PAKKO valita väkisin joku rupulinuks tai tuollainen XP:n epätoivoinen hengityskonehoito niin XP olisi silti vahvoilla, niin iljettäviä linuksit ovat.
Linuksin tekee erityisen iljettäväksi se mitä se tekee käyttäjien mielenterveydelle. En halua kuulua joukkoon.
Kirjoitat väärin, eli olet joku vajakki! LINUX on oikein!
"Mitähän tuo kertoo tsiljoonista distrowatchin rupulinukseista"
Windows = ziljoonan peräreiän turahdus!
Työpöytälinuxien markkinointi on epäonnistunut surkeasti, sillä valitettavan monet työpöytälinuxien puolestapuhujat kannattavat epämääräisiä ideologioita, kuten sosiaalidarwinismia ja/tai plutokratiaa. Mitään teknistä estettä korvata xp:tä vaikka (L)Ubuntulla ei useimmilla kotikäyttäjillä ole, mutta ihminen on tunneolento.
Taasko tubutetaan tubutin Ubuntua.
Näköjään, mutta ei näytä kelpaavan millään palstalla vaikka kuinka tyrkytetään.
Onhan linux käyttäjiä tullut viime kuuhun verrattuna peräti 0,1% lisää. 1,49% -> 1,58%. Linux on siirtynyt räjähdysmäiseen kasvuun aiempiin kuukausiin verrattuna.
Kiinnostaako väitetty Windows XP:n jatkoaika? Älä tee sitä
http://www.digitoday.fi/tietoturva/2014/05/27/kiinnostaako-vaitetty-windows-xpn-jatkoaika-la-tee-sita/20147493/66
Winhihhulit ovat tunnetusti tyhmiä!!!
Eihän tuollainen epämääräinen säätäminen mitään suositeltavaa ole eikä takaa edes minkäänlaista tietoturvaakaan, mutta ymmärrän kyllä tarpeen jos ei kerta kaikkiaan ole muuta vaihtoehtoa kuin jotkut distrowatchin maailmanlopun rupulinuksit.
Kummasti vaan hihhulit säätävät, vaikka tulos on mitä on!
Et osaa edes kirjoittaa oikein, joten tuossa näemme tyhmyyden!
Minulla on ostettuja Windows ohjelmia jotka toimivat parhaiten vain Windows käyttöjärjestelmässä ja yksi vanha vain XP käyttöjärjestelmässä.
Tiedän että Linuxsilla saa pyörimään Windows ohjelmia mutta. En ole osannut ja onnistunut sitä linux Wine ohjelmaa käyttämään jolla saisi windows ohjelmat pyörimään linuxsissa.
Heikosti valehdeltu......
Kyllä vaan naurattaa nämä wintumpelot. Mutta toki he antavat minulle myös pötyä pöytään, joten kärsikää ihan rauhassa :D