mikä on tää

Mikä on tää mtk:n ajama uudistus, jossa hevostilat pudotetaan tukien piiristä.

Onko maitomafia jälleen siirtämässä muiden tukia omilla porukoille ????
4168
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Eikun tonkka orin alle ja kiintiöitö ostamaan :)))))

Äänestä

Tuo on ihan oikeansuuntainen liike joka olisi pitänyt toteuttaa jo ajat sitten. Hevoset harrastusvälineitä jotka eivät tukea tarvitse ja tämä koskee kaikkia hevosia koska ei niitä tänäpäivänä enää töihin käytetetä. ja pelkkä hevosmakkaravärkkikään ei tarvitse tukea koska makkarat tehdään poistettavista yksilöistä. Maitoa taas juodaan joka päivä ja se on elintarvike joka tarvitsee hevostenkin tuen.

Äänestä
  • Hevoset on ihan samanlaista ja arvokasta toimintaa, kuten on kaikenlainen maiseman hoitokin.

    Maitomafia voisi jo pikku hiljaa opetella tulemaan toimeen omillaan.

    Äänestä

  • jumankautasentää kirjoitti:

    Hevoset on ihan samanlaista ja arvokasta toimintaa, kuten on kaikenlainen maiseman hoitokin.

    Maitomafia voisi jo pikku hiljaa opetella tulemaan toimeen omillaan.

    Älähän haasta paskaa. hevoset on kaikki harrastusvälineitä ja siksi eivät tarvitse tukea.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


jumankautasentää kirjoitti:

Mikä on tää mtk:n ajama uudistus, jossa hevostilat pudotetaan tukien piiristä.

Onko maitomafia jälleen siirtämässä muiden tukia omilla porukoille ????

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu