Tervehdys Mallorcan kävijät! Pääseekö Palman ja Sollerin välillä kulkevan junan kyytiin reitin varrelta vai ainoastaan Palmasta tai Sollerista? Jos pääsee niin mistä kannatta lähteä kyytiin, että löytyy autolle parkkpaikka helposti ja edullisesti?
Soller- Palma juna
5
1758
Vastaukset
- Kiva reitti
Olin junassa juuri pari viikkoa sitten, ja muistelen, että juna pysähtyi kerran noin puolivälissä matkaa. Voi pahus, kun en nyt saa paikan nimeä mieleeni. Muistaakseni tällä pysäkillä joka tapauksessa nousi kyytiin ihmisiä ja poistui myös. Eli minun käsityksen mukaan yksi pysäkki olisi noin tunnin reitillä.
Ostimme Palmasta lippupaketin, joka sisälsi junan samoin raitiovaunun Sölleriin menopaluuna. Googlaa Ferrocarilles Soller Mallorca. .Bunyola on välipysäkki joissakin tapauksissa.
- Soller
Tässä linkki aikatauluun ja hinnastoon .
http://www.trendesoller.com/en/cms.php/Timetable_and_Prices - Lomailijataas
Kiitos olemme lauantaina lähdössä Palmaan.
- kokenut2
Mukavahan sillä junalla on Solleriin körrötellä vaikka kovaa ääntä se pitää,tottuu siihenkin.Kerran se pysähtyy niin matkan varrella ja toisen kerran vähän ennen Solleria pienelle valokuvaus-tauolle
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site1166176Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto605119SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun654242SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt963819Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost113604Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1193151SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het522536Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352479Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat652226Persut pettävät ja valehtelevat aina
Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val241572