Pääset äänestämään puunäkymää takaisin. Äänestä kyllä vaihtoehtoa jos haluat keskustelunäkymän selvemmäksi.
S24 etusivulla pääset äänestämään
Jo aikakin
16150
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Mukana ollaan ja oikealla asialla tietty.
ei toteudu kun mikä on puunäkymä saa liikaa ääniä
Joo kävin kans äänestämässä kyllä ja olen samaa mieltä ss kanssa et tuskin uudistus toteutuu kun laitettu tyhmästi kysymys "et mikä puunäkymä?"
Kyllä suoli osaa kiertää kirjoittajien toiveet. Ja toisekseen, olipa hyvin osattu koko kysely piilottaa muun krääsän väliin.
En olis tiennyt koko äänestyksestä jos ei joku valveutunut kirjoittaja olis siitä maininnu palstalla.
Mariko Vaarakin on ehdottomasti sitä mieltä, että on hyvä milloin kenellekin sopivasti esille järjestetyn tilaisuuden tullen käydä ilmoittautumassa.:)
Kävin antamassa kyllä äänen. Antakaa tekin kaikki äänenne puunäkymän puolesta niin katsotaan kuinka ylläpito suhtautuu meihin käyttäjiin.
Mutta sittenhän valtava osa keskusteluaiheita katoaa. Sittenhän tiedetään kenelle on vastattu!
Noi uudet ei edes tiedä mikä puunäkymä on. Annoin kanssa kyllä äänen, tuolla keskustelua mallista vuodelta 2011:
"Viestien esitystapa: Puumalli on loistava systeemi
**- Vähäisen käytön takia viestien erilaiset esitystavat poistuvat käytöstä. Vastausviesteissä ei myöskään
enää jatkossa ole otsikoita.**
Aikanaan yksi merkittävä syy miksi aloin kirjoitella nimenomaan S24-palstoille oli viestien esitystapa: oletuksena puumallina. Sitten jossain vaiheessa systeemi muuttui niin, että oletuksena näkymään tuli tämä perinteinen (nykyinen), missä näkyy kaikkien viestien sisältö. Nytkö puumalli lähtee veke kokonaan. Harmi, nimittäin sitä oli helppo lukea ja seurata pidempiäkin keskusteluja ja näki heti mihinkä viestiin vastaukset liittyivät. "
http://keskustelu.suomi24.fi/node/9697518/#comment-48328042
Minä en tiedä puumallista, mutta mitä täällä on kerrottu, se tuntuu mielenkiintoiselta ja siksi äänestin kyllä. Perusasiat täytyy saada kuntoon ja jos näkymä on helpompi seurattava niin tottakai sitä täytyy parantaa.
Mia
puunäkymä oli tällainen (klikkaa kuvasta isommaksi)
http://abload.de/img/suomi24e5hylq.png
Ilman muuta tuollainen näkymä sopii minulle. Hyvin selkeä ja käyttäjä ystävällinen näkymä. Menen heti äänestämään.
Pääse enään äänestämään.
ja voittajaksi tuli: mikä puumalli
Luultavasti päätellään, että vain vajaa neljäsosa halusi sitä takaisin, sillä suurin osa ei ollut saanut informaatiota koskaan, mikä se puumalli edes on. Jos olisivat tienneet, miten selvä ja hyvä se oli, olisivat varmasti äänestäneet "kyllä". Mutta sitäpä S24 ei halunnut.
Toimintaa Venäjän mallin mukaan. Noin äänestettiin Krimillä.
Vai Yandex muka vitsi!
Vitsi, aprillipila, on sitä edelleen.
Vaan toi äänestys ei tullu aprillipäivänä.