Pääset äänestämään puunäkymää takaisin. Äänestä kyllä vaihtoehtoa jos haluat keskustelunäkymän selvemmäksi.
S24 etusivulla pääset äänestämään
16
99
Vastaukset
- toki2
Mukana ollaan ja oikealla asialla tietty.
- s s
ei toteudu kun mikä on puunäkymä saa liikaa ääniä
Joo kävin kans äänestämässä kyllä ja olen samaa mieltä ss kanssa et tuskin uudistus toteutuu kun laitettu tyhmästi kysymys "et mikä puunäkymä?"
Kyllä suoli osaa kiertää kirjoittajien toiveet. Ja toisekseen, olipa hyvin osattu koko kysely piilottaa muun krääsän väliin.
En olis tiennyt koko äänestyksestä jos ei joku valveutunut kirjoittaja olis siitä maininnu palstalla.- Mariko Vaara
Mariko Vaarakin on ehdottomasti sitä mieltä, että on hyvä milloin kenellekin sopivasti esille järjestetyn tilaisuuden tullen käydä ilmoittautumassa.:)
- Exsefu
Kävin antamassa kyllä äänen. Antakaa tekin kaikki äänenne puunäkymän puolesta niin katsotaan kuinka ylläpito suhtautuu meihin käyttäjiin.
- Ei kai!
Mutta sittenhän valtava osa keskusteluaiheita katoaa. Sittenhän tiedetään kenelle on vastattu!
- Hehheh...
Noi uudet ei edes tiedä mikä puunäkymä on. Annoin kanssa kyllä äänen, tuolla keskustelua mallista vuodelta 2011:
"Viestien esitystapa: Puumalli on loistava systeemi
**- Vähäisen käytön takia viestien erilaiset esitystavat poistuvat käytöstä. Vastausviesteissä ei myöskään
enää jatkossa ole otsikoita.**
Aikanaan yksi merkittävä syy miksi aloin kirjoitella nimenomaan S24-palstoille oli viestien esitystapa: oletuksena puumallina. Sitten jossain vaiheessa systeemi muuttui niin, että oletuksena näkymään tuli tämä perinteinen (nykyinen), missä näkyy kaikkien viestien sisältö. Nytkö puumalli lähtee veke kokonaan. Harmi, nimittäin sitä oli helppo lukea ja seurata pidempiäkin keskusteluja ja näki heti mihinkä viestiin vastaukset liittyivät. "
http://keskustelu.suomi24.fi/node/9697518/#comment-48328042- mia1
Minä en tiedä puumallista, mutta mitä täällä on kerrottu, se tuntuu mielenkiintoiselta ja siksi äänestin kyllä. Perusasiat täytyy saada kuntoon ja jos näkymä on helpompi seurattava niin tottakai sitä täytyy parantaa.
Mia
- tiedoksi / näytille
puunäkymä oli tällainen (klikkaa kuvasta isommaksi)
http://abload.de/img/suomi24e5hylq.png- erkki3
Ilman muuta tuollainen näkymä sopii minulle. Hyvin selkeä ja käyttäjä ystävällinen näkymä. Menen heti äänestämään.
- No ei
Pääse enään äänestämään.
- s s
ja voittajaksi tuli: mikä puumalli
- niihä se meni
s s kirjoitti:
ja voittajaksi tuli: mikä puumalli
Luultavasti päätellään, että vain vajaa neljäsosa halusi sitä takaisin, sillä suurin osa ei ollut saanut informaatiota koskaan, mikä se puumalli edes on. Jos olisivat tienneet, miten selvä ja hyvä se oli, olisivat varmasti äänestäneet "kyllä". Mutta sitäpä S24 ei halunnut.
- Ei vitsi!
niihä se meni kirjoitti:
Luultavasti päätellään, että vain vajaa neljäsosa halusi sitä takaisin, sillä suurin osa ei ollut saanut informaatiota koskaan, mikä se puumalli edes on. Jos olisivat tienneet, miten selvä ja hyvä se oli, olisivat varmasti äänestäneet "kyllä". Mutta sitäpä S24 ei halunnut.
Toimintaa Venäjän mallin mukaan. Noin äänestettiin Krimillä.
Vai Yandex muka vitsi!
- Olihan se
Vitsi, aprillipila, on sitä edelleen.
- Ajoitus!
Vaan toi äänestys ei tullu aprillipäivänä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 204994
Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin
Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni861782Asunnottomuus lisääntyy
Petteri Orpon hallituksen leikkaukset ihmisoikeusjärjestö Amnestyn syynissä. Jokaisella on oikeus omaan kotiin. Jopa työ2891646Kadun transhoitoja - Suomalainen dokkari kertoo yhden ihmisen tarinan: "Miks oon ikinä..."
Mielenkiintoinen dokkari tv:ssä. Sametti poistatti rintansa, kohtunsa ja munasarjansa ja eli vuosia miehenä. Pitkään pä741605Oulaisten vaalit ovat hyvä alku, mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.
Oulaisten vaalit ovat hyvä alku. Puolueväristä riippumatta hallituksen rikollisuutta torjuvat toimenpiteet tehoavat ja r21451Vähemmän metsien hakkuita, enemmän sähköautoja
Siinä ilmastopaneelin neuvot tiivistettynä kuinka Suomi saavuttaa ilmastotavoitteensa. https://yle.fi/a/74-20155596 "S2561448Olen rakastunut sinuun mies edelleen
Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍1351217Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua
Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais121190Sulle on tullut
Viesti mesessä, tietääkseni. Olis ihan kiva saada vastauskin sulta, kaunis nainen😊 Mieheltä1041139Minä pyydän,
jos yhtään minua haluat, näytä se jotenkin. Kosketa tai sano jotain joka rikkoo rajoja. Ota vaikka olematon roska hiuksi691121