Ostakaa, ostakaa ! uskokaa Lukia !

Elämme laskusuhdanteen pohjalla eli lamassa. Asuntojen hintojen pohjakosketus on nyt nähty, tulevaisuudessa on näköpiirissä vain nousua.

Voittajia on ne, jotka lähtevät heti nyt asuntokaupoille.
Etsikää uudehkoja max. 10 vuotta vanhoja kohteita, niitä saa nyt reilusti alle rakennuskustannusten ja tekninen ikä ennen suuria remontteja sen ikäisessä on vielä hyvin pitkä.
7121
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Asuntojen hintojen lasku on vasta juuri alkanut. Ikävä kyllä.

Äänestä

Ei kannata ostaa noin uusia asuntoja, niissä on paljon ongelmia, koska uudet säännöt tekevät rakennuksista huonoja. Vähän väliä joutuisi remontteeraamaan noita uudempia asuntoja.
Kahdeksankummentäluvulla rakennettiin parhaat talot ominaisuuksiltaan. Sellaisia kannattaa ostaa paremminkin, kuin uudempia.

Äänestä

Eli aloittaja on ihan pihalla,ei nyt kannata ostaa kun nolla euron tuntumilla olevia kohteita jos edes niitäkään,mutta jollekin ne sopii hyvin.

Äänestä

Hyvä tukipaikka esim:matkailua ajatellen onhan liittymän vesiliittymän arvo ehkä tuossa 5000e kahta puolen.On sähkökin ja on sauna.

Jokut hullut maksaa tälläisistä tai pyytää vielä ihan utopioita.

Äänestä

Ilman muuta nyt kannattee ostaa ja kiivaasti !

Asunto on paras sijoitus pitkällä tähtäimellä. Sitei pidäkkään tehdä osavuosi qvartaalien perusteella, vaan pidenpi aikaisena sijoituksena.

Äänestä

Täälä on siis kaksi Lukia .

No samaa mieltä kannattaa ostaa ,mutta lähellä 0 euron kohteita,ei niitä ilmavia joista maksaa itsensä kipeeksi.

Ihmiset niin kuin sinä vale Luki omistat jonkun ilmavan ehkä,vahinko vaan ettet saisi nyt myytyä,ajat on ihan toiset,mitäs ostit,ei pidä ostaa päämärkänä jos ei ole omaa rahaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Luki. kirjoitti:

Elämme laskusuhdanteen pohjalla eli lamassa. Asuntojen hintojen pohjakosketus on nyt nähty, tulevaisuudessa on näköpiirissä vain nousua.

Voittajia on ne, jotka lähtevät heti nyt asuntokaupoille.
Etsikää uudehkoja max. 10 vuotta vanhoja kohteita, niitä saa nyt reilusti alle rakennuskustannusten ja tekninen ikä ennen suuria remontteja sen ikäisessä on vielä hyvin pitkä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu