Adobe Flash Player

Tein nyt uuden aiheen tähän, kun ongelma on se ettei tuo uusi Adobe Flash Player toimi. Facebookin peleihin tulee ilmoitus jossa lukee jotain "11.8.0" Pitääkö se olla joku eri päivitysversio koko Flash Playerista. Olen poistanut ja asentanut uuden Adoben monta kertaa ja ei toimi.
10146
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Oletko poistanut kaikki Adobe flash playerit koneelta?

Äänestä

Olen.

Äänestä
  • "To view this page ensure that Adobe Flash Player version 11.8.0 or greater is installed. "

    Tuollainen viesti tulee kun yritän pelata peliä.

    Äänestä

  • Onkkelma kirjoitti:

    "To view this page ensure that Adobe Flash Player version 11.8.0 or greater is installed. "

    Tuollainen viesti tulee kun yritän pelata peliä.

    http://get.adobe.com/flashplayer/

    Ja ensin "Optional offer" ruksi pois ennen lataamista ja asentamista.

    Äänestä

Joo, tehty on. Ei toimi siitä huolimatta.

Äänestä

Entä toisella selaimella?

Äänestä

Voisikohan johtua tuosta ActiveX suodatuksesta? Klikkasin sen pois päältä niin alkoi pelikin toimia. Mitä tuo suodatus muka tekee? Onko se ikään kuin sellainen jolla saa ns. "Flash playerin pois käytöstä"?

Äänestä
  • Kun avaan selaimen ja sieltä vaikka flashia käyttävän pelisivuston,liitäännäinen aina pysähtyy?Miksi
    -selain FF ja Flashp. on uusin ja ActiveX ja plugin 13.0.0.214

    http://uppaa.net/40999

    Äänestä

Noita on sattunut minullekin. Selaimen ja flashin totaalinen uudelleenasennus on auttanut.

Äänestä
  • Joo. Windowsit korjataan aina uudelleenasentamalla.
    Välillä yksittäinen ohjelma, välillä koko käyttöjärjestelmä.

    Jotkut opiskelevat vuosia tietotekniikkaa ja heiltä nämä asennushommat sujuvat rutiinilla.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Onkkelma kirjoitti:

Tein nyt uuden aiheen tähän, kun ongelma on se ettei tuo uusi Adobe Flash Player toimi. Facebookin peleihin tulee ilmoitus jossa lukee jotain "11.8.0" Pitääkö se olla joku eri päivitysversio koko Flash Playerista. Olen poistanut ja asentanut uuden Adoben monta kertaa ja ei toimi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu