31.7.14 on Helsingissä , Narinkkatorilla , Kampissa tapahtuma jossa puhuvat.mm. Lauri "Late" Johansson ja Ex-raskaan sarjan nyrkkeilijä Jukka Järvinen ja musiikissa Jukka Tolonen. Myös muita vähemmän tunnettuja entisiä rikollisia on mukana kertomassa elämänmuutoksesta. se kuvataan ja tulee myös tv:stä.
Ex-criminal day in Helsinki 31.7.14
lämpöä riittää
5
301
Vastaukset
- Nonninonni
Moninkertainen murhaaja Lauri "Late" Johansson patsastelee aikanaan paratiisissa, kun esim. Mahatma Gandhi paistuu ikuisuuden helvetissä. Reilu peli.
- d.w.
Me emme tiedä Gandhin iankaikkisuuskohtaloa. Vain Jumala sen päättää.
- ihan puhki utelias
Taidan mennä uteliaisuudesta kuuntelemaan.
- Tarkennus
Tarkennus, ettei tapahtuma tule suorana lähetyksenä tv:ssä vaan joskus myöhemmin koosteena AlfaTV:llä.
- yessirboss
Uusi ex crim day taas 1.8.15 kampissa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614298KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1362989Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo452332Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?442218- 241873
- 911792
- 281586
- 221529
- 1471367
- 321200