Passatin renkaat

Mahdollisesti tulevana 2001...2002 tdi passatin omistaja haluaisin tietää minkälaiset vanteet noihin käy eli mikä pulttijako, offset, jne.
Kiitos ja Siitos!
2627
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Esim. 6,5*15'' 5/112-jaolla ET38 tai
7,5*16'' 5/112 ET38. Nämä sopivat vm. 01- eteenpäin.

Äänestä

Passatin 3BG (vm.2001-->) mallissa seuraavat:
- pulttijako 5x112
- keskireikä 57.1mm
- alkup.peltivanteiden ET (offset) 37
täällä lisää tietoa mm. passatin alkup. aluvanteista ja mitä kokoja on saatavilla. Noista voi katella vähän speksejä kun aluja on hankkimassa:
http://www.passatplus.de/arbeitshilfen/felgen/index.htm

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jape kirjoitti:

Mahdollisesti tulevana 2001...2002 tdi passatin omistaja haluaisin tietää minkälaiset vanteet noihin käy eli mikä pulttijako, offset, jne.
Kiitos ja Siitos!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu