LEBA III

puna1

Koiran hammaskiven poistoon ja hammaskiven ehkäisyyn on tullut uusi aine
Leba III, onko kellään kokemusta sen toimivuudesta ,toimiiko ja onko haittavaikutuksia ?

10

2984

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Lebattaja

      Meillä on ollut käytössä hieman alle kuukauden. 3 koiraa ruokakunnassa, joilla kaikikka oli kaikilla plakkia ja hammaskiveä jonkin verran kuurin alkaessa, yhdellä runsaasti, kahdella hieman. Yhdeltä on lähtenyt hampaat täysin puhtaaksi, yhdellä on jonkin verran hammaskiveä jäljellä takahampaissa (vaalentunut huomattavasti) ja yhdellä on takahampaissa vielä hoitamista, mutta tilanne kohentunut huomattavasti. Ei olla huomattu mitään haittavaikutuksia. Me ostettiin omalta eläinlääkäriltä, mutta saa tilattua myös webistä leba-europe.eu
      Hinta molemmissa sama.

      • tuikunomistaja

        Reilu kuukausi ollut käytössä ja selkeesti on hampaiden kunto parantunut. Paha haju poistui ekana. Ostettiin klinikalta, pari euroa enemmän kuin tilattuna, mutta on hintansa väärtti. Mitään sivuoireita ei oo tullut.


      • täysintykästynyt
        tuikunomistaja kirjoitti:

        Reilu kuukausi ollut käytössä ja selkeesti on hampaiden kunto parantunut. Paha haju poistui ekana. Ostettiin klinikalta, pari euroa enemmän kuin tilattuna, mutta on hintansa väärtti. Mitään sivuoireita ei oo tullut.

        Kolmelle koiralle käytetty alle 2 kk. Yhdeltä puhdistunut kaikki hampaat, kahdella vielä hammaskiven jäämiä takahampaissa. Olen ollut tosi tyytyväinen ja me ollaan testattu kaikki mahdolliset jauheet ja litkut ennen tätä, mutta niistä ei ollut mitään hyötyä. Se hiton plaqoff maksoi melkeen satkun, hitto. Ei ole ollut mitään sivuvaikutuksia.


    • sunflowers

      Tää on uskomatonta ! Plakki lähti niin että kohina kävi. Hammaskiveä ei ollut vielä ehtinyt tuleen.

    • belusa

      Jatkoa edellisiin viesteihin. Pelkkää hyvää sanottavaa. Ketuttaa kun tätä ei ole ollut myynnissä aikasemmin. Satoja euroja on mennyt kankkulan kaivoon kun on ostettu kaikkee pulshittii.

    • Spanieli12

      Nyt kyllä vähän ihmetyttää nuo aikaisemmat "kokemukset". Itse ostin pullon tätä ja se kesti noin kaksi ja puoli kuukautta. Hengitys muuttui hieman raikkaammaksi mutta hammaskivessä, jota on runsaasti, en kyllä huomannut oikein mitään muutosta. En nyt ihan tällä kokemuksella tyrmää ainetta täysin mutta ...

    • 918

      Paremmin hammaskiveä ehkäisee oikeat luut ja rustot.

    • Stuula

      Mistä tätä voi ostaa?

      • helluvaa

        Leban maahantuonti on loppunut. Sama maahantuoja tuo Petzlifea joka on hyvä mutta halvempi. Molempia on meillä ollut päivittäisessä käytössä. Suosittelen.


    • Russelli

      Onko kokemuksia Fortan dental caresta? Eräss kasvattaja suositteli tätä liuosta. Saa kai vain netin kautta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      128
      5764
    2. Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?

      Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san
      Ikävä
      396
      2569
    3. Kerro kaivattusi etunimi

      Miehille..
      Ikävä
      134
      2487
    4. Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää

      Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv
      Maailman menoa
      8
      2079
    5. Onhan tää tyhmää ajatella sua kun tuskin ees muistat mua

      Hyvää yötä sinne jonnekin. 💔
      Ikävä
      12
      1353
    6. Kerro kaivattusi etunimi

      Naisille
      Ikävä
      61
      1093
    7. Kun ei numeroa

      niin en edes voi viestittää, et suunnitelmiin tuli muutos. Ikävä on, ja kasvaa vaan🤍
      Ikävä
      10
      1042
    8. Mikä musta tekee

      Oikein haluttavan sun silmissä? Mä en ymmärrä. Parasta aika mennyt ko ohi 😃
      Ikävä
      51
      912
    9. Millainen on

      Ihanne kumppani
      Ikävä
      76
      825
    10. Temusta tilaamiseen tulee muutos

      Alle 150 euron tullivapaus poistuu. Vihdoinkin kankea EU saa jotakin aikaiseksi. https://www.iltalehti.fi/digiuutiset/
      Maailman menoa
      101
      815
    Aihe