kongi-lelu

olisiko jotain ehdotuksia, mitä ruokaa/namia kongi-lelun sisälle voisi laittaa? joku ehdotti minulle, että laittaa maksalaatikkoa sisälle ja pakastaa, mutta voikohan siihen nyt ihan kaupan maksalaatikkoa laittaa vai pitääkö itse alkaa kokkailemaan?
6669
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Itse ainakin olen laittanut kong-leluun kaupan maksalaatikkoa. Ostan maksalaatikkoa, jossa ei ole rusinoita. Hyvin on meidän veijarille kelvannut :)

Äänestä

Meillä on kelvannut hyvin kun on laittanut papanoita, makkaran paloja ja juustoa molempiin päihin ja mikroon sillai et sulanut. Siinä menee tovi ku yrittää saada sulanutta juustoa irti ja samalla saa tuputettua hieman papanoita kun on tota syämä ongelmaa. Koiralla kuluu hyvin se kriittinen ikävä aika nuoleskellessa juustoa...:)

Äänestä

Tyhmyliini kyselee täällä että mikä on kongi-lelu? Kuulostaa kivalta, mutten ole aiemmin kuullutkaan...

Äänestä

  • mulla on ollut sellanen musta kumilelu,varmaan sen 15 vuotta,nyt vasta tiedän sen nimen ja miten se toimii,siis kaikkee oppii kun tarpeeks vanhaks elää:)

    Äänestä

maksamakkara on kova sana...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


miksu-kultsi kirjoitti:

olisiko jotain ehdotuksia, mitä ruokaa/namia kongi-lelun sisälle voisi laittaa? joku ehdotti minulle, että laittaa maksalaatikkoa sisälle ja pakastaa, mutta voikohan siihen nyt ihan kaupan maksalaatikkoa laittaa vai pitääkö itse alkaa kokkailemaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu