olisiko jotain ehdotuksia, mitä ruokaa/namia kongi-lelun sisälle voisi laittaa? joku ehdotti minulle, että laittaa maksalaatikkoa sisälle ja pakastaa, mutta voikohan siihen nyt ihan kaupan maksalaatikkoa laittaa vai pitääkö itse alkaa kokkailemaan?
kongi-lelu
miksu-kultsi
6669
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Itse ainakin olen laittanut kong-leluun kaupan maksalaatikkoa. Ostan maksalaatikkoa, jossa ei ole rusinoita. Hyvin on meidän veijarille kelvannut :)
Meillä on kelvannut hyvin kun on laittanut papanoita, makkaran paloja ja juustoa molempiin päihin ja mikroon sillai et sulanut. Siinä menee tovi ku yrittää saada sulanutta juustoa irti ja samalla saa tuputettua hieman papanoita kun on tota syämä ongelmaa. Koiralla kuluu hyvin se kriittinen ikävä aika nuoleskellessa juustoa...:)
Tyhmyliini kyselee täällä että mikä on kongi-lelu? Kuulostaa kivalta, mutten ole aiemmin kuullutkaan...
mistä voit käydä katsomassa kongia.http://www.shetland.fi/catalog_items_list.php?id_parent=45
p.s etkä ole yhtään tyhmyliini =)
mulla on ollut sellanen musta kumilelu,varmaan sen 15 vuotta,nyt vasta tiedän sen nimen ja miten se toimii,siis kaikkee oppii kun tarpeeks vanhaks elää:)
maksamakkara on kova sana...