Kelan mielivaltaisuuden uhri

oikeustasa-arvoiseks

OLne vammautunut 07 ja saanut aivovamman ja siitä johtuvia monia oireita,olen huomannut miten kela kohtelee eriarvoisesti vammaisia,olen Suomalainen aivovamman saanut kuvauslöydöksineen ja varmasti ainut jolle kela ei maksa euroakaan johtuneeko siitä et en ole korkeasti koulutettu tai yrittäjä,jatkuvasti saa lukea lehdistä et kela on maksumiehenä niin kauan kuin uhri voittaa vakuutusyhtön,viimeisin juttu oli iltalehdessä jossa oli viestintäpäällikkö joka oli saanut heti työkyvömyyseläkkeen joka oli liukastunut omalla pihallaan ja nyt oikeudessa sai maksumieheksi työnantajan,
noilla muilla ei edes ole kuvauslöydöksiä johon aikoinaan kela vetosi kohdallani ja nyt ku niitä on sekään ei riitä,eivät myönnä sairaspäivärahaa tai muutakaaan vaikka olen työkyvytön ja opiskelu ei onnistu!
mitä tässä tilanteessa siis voi tehdä ?
suomi on olevinaan oikeusvaltio ja tasa-arvoinen mut näin ei ole!

3

218

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • köyhä sairas

      Hae korjausta päätökseen kelalta-jos kela ei korvaa-jatka somlaan valituksesi.Jos ei auta-viimeinen on vakuutusoiekus. Olet oikeassa että herrat saa ihan erilailla eläkepaprut ja korvauksia.

      • niintee

        Hae korjausta päätökseen kelalta-jos kela ei korvaa-jatka somlaan valituksesi.Jos ei auta-viimeinen on vakuutusoiekus.

        Jos sekään ei auta, valita täällä niin pirkuleesti. Se helpottaa.


    • inhimillisyys+++

      Ja miksi joku kehtaa olla ilkeä? Meitä on takuulla paljon joita kela kohtelee ja vakuutuslaitokset(isot lasipalatsit) huonosti ja epäoikeudenmukaisesti. HÄPEÄ jos osaat!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin

      Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni
      Haapavesi
      82
      1259
    2. Vähemmän metsien hakkuita, enemmän sähköautoja

      Siinä ilmastopaneelin neuvot tiivistettynä kuinka Suomi saavuttaa ilmastotavoitteensa. https://yle.fi/a/74-20155596 "S
      Maailman menoa
      202
      1047
    3. Kadun transhoitoja - Suomalainen dokkari kertoo yhden ihmisen tarinan: "Miks oon ikinä..."

      Mielenkiintoinen dokkari tv:ssä. Sametti poistatti rintansa, kohtunsa ja munasarjansa ja eli vuosia miehenä. Pitkään pä
      Maailman menoa
      61
      1000
    4. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      12
      959
    5. Sulle on tullut

      Viesti mesessä, tietääkseni. Olis ihan kiva saada vastauskin sulta, kaunis nainen😊 Mieheltä
      Ikävä
      103
      933
    6. Asunnottomuus lisääntyy

      Petteri Orpon hallituksen leikkaukset ihmisoikeusjärjestö Amnestyn syynissä. Jokaisella on oikeus omaan kotiin. Jopa työ
      Maailman menoa
      139
      900
    7. Minä pyydän,

      jos yhtään minua haluat, näytä se jotenkin. Kosketa tai sano jotain joka rikkoo rajoja. Ota vaikka olematon roska hiuksi
      Ikävä
      68
      846
    8. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      119
      761
    9. Tiesin, että olet jotenkin paha ihminen

      Vaikka muuta osaat esittää.
      Ikävä
      77
      695
    10. Ihmeelliseltä pikkunaiselta....

      Jatkakaa vaikka tässä jos on jotain mitä joku haluaa että mä näen... En jaksa, eikä mua kiinnosta sitä jätti ketjua t
      Ikävä
      121
      694
    Aihe