Oulusta Alanyaan 15.6.

hanna-liini68

Heips!
Pojan 9-v. kans lähössä Oulusta Alanyaan 15.6. Onko muita yh-äitejä tai -isejä lähössä samaan aikaan? Ois kiva saada seuraa.

8

274

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • alanyaan

      Yh-äiti ja 14 v tytär samaan määränpäähän Oulusta :)

    • Kiva. : ) Meillä club sidar hotelli.

      • alanyaan

        Voi kun olette kaukana :(
        Meillä Gallion ihan aqua parkin lähellä ataturk kadun varrella. Pieni hotelli.
        Lyhyt matka rantaan ja ostoksille. Bussi menee ihan vierestä jolla tosi nopeeta satamaan päin jos ei jaksa kävellä. Hotellissa pieni allas, mutta se vesipuisto on niin lähellä ja siellä ihana viettää päiviä jos ei voi meressä uida.
        Minkä matkatoimiston kautta menette? Meillä Finmatkat.


    • Tjäreborin matka. Harmi. Me ollaan kleopatrarannan lähellä. Lähteekö teillä lento kans sunnuntaina?

      • alanyaan

        Sunnuntaina aamupäivällä suora lento Oulusta.

        Samalla rannalla mekin, mutta lähempänä rantaa ja keskustaa kuin teidän hotelli.

        Oletteko ensimmäistä kertaa menossa alanyaan?

        Meillä viides kerta.


      • alanyaan kirjoitti:

        Sunnuntaina aamupäivällä suora lento Oulusta.

        Samalla rannalla mekin, mutta lähempänä rantaa ja keskustaa kuin teidän hotelli.

        Oletteko ensimmäistä kertaa menossa alanyaan?

        Meillä viides kerta.

        Minulla toinen kerta ( 7v. sitten ) ja pojalla ensimmäinen. Meillä lähtee illalla 21.40 lento. Suoraan Oulusta. Käydään varmaankin aqua parkissa heti eka päivänä. Jospa nähäis vaik siellä.


    • Turkey is lovely

      Olkaa iloisia, että saitte yhteyden. Lasten vuoksi on aina kiva tavata uusia ihmisiä ja vielä kun olette lähdössä Oulusta molemmat!. Pienempi paikka jossa ihmiset voi oikeasti törmätäkin toisiinsa.

      Te voitte tavata jo lentokentällä ja tutustuttaa lapset. Mikä on kivampaa kuin mennä rantsulle tietäen että siellä on muksulle seuraa.

      Näin minäkin aikanaan toimin ja loma oli tosi kiva. Ainoa asia mikä jäi harmittamaan, oli se, ettei pidetty jälkeenpäin yhteyttä vaikka välimatka oli vain n. 60km :(

      Ottakaa siis yht.tiedot.

      Pitäkää kiva loma!

      • 69+96

        Turkey is lovely jos et sattunut huomaamaan toisen lento lähtee aamupäivällä ja toisen illalla, joten tapaaminen kentällä ei todellakaan onnistu...


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      52
      2127
    2. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      62
      2042
    3. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      13
      1561
    4. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      62
      1372
    5. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      50
      1339
    6. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      855
    7. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      90
      727
    8. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      118
      717
    9. Sotekeskus

      Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit
      Ähtäri
      33
      688
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      40
      653
    Aihe