Onko Uumajassa mitään nähtävää, onko kukaan käynyt päivän reissulla tai viipynyt pidempään? Kannattaako olla yötä? Jos esim. käy Vaasasta käsin..
Vastaukset 14
- En mää tiää
- Uumaja
on paljon modernimpi kuin Vaasa.
Huippu vaatekaupat jne. - Xfvxxf
On siellä yksi iso molopää, eipä paljoa muuta nähtävää. Jos matkakohde osuu sinne, niin voi mielellään käydä nykäisemässä piuhat irti sekä miehestä että tietokoneista.
Osoite selviää helposti googlaamalla.
http://i.imgur.com/OnOs1xD.jpg - Fggfhfh
UUSI
Olisiko kukaan sattumalta menossa esim. kesälomareissulle Ruotsin Uumajan suuntaan? Saisi mielellään käydä nykäisemässä töpselit ulos tietokoneista erään hakkerin asunnosta. Mahdollisesti sama molopää hakkeroi seuraavaksi juuri sinun tietokoneesi, matkapuhelimen, television tai vaikka auton tällä saatanan nykypäivän tekniikalla.
Seuraavksi tulee lähiaikoina vielä muutamien toisten ilkivaltaa harrastavien hakkereiden nimet ja osoitteet tälle foorumille kuvien kera, ja ne ovat ihan kotimaassa joten saattaa reissut osua paremmin kohdalleen näille. Hyvää kesää!
http://www.hitta.se/andreas frost/umeå/person/00S2smmnU1
http://i.imgur.com/OnOs1xD.jpg
https://se.linkedin.com/pub/andreas-frost/30/a35/250- oikeus_yksityisyyteen
Hyvä! Pistä vain nimet tulemaan. Minä odotan vielä hetken, mutta täällä Suomen Oulussakin on yksi porukka nyt jäänyt kiinni hakkeroinnista. Vakoiluohjelmaa käyttivät. Nimen tiedän koska naapurini kyseessä. En nyt vielä laita nimeä tänne julkisesti, odotan miten poliisit reagoivat muutama päivä sitten tekemääni nettivinkkiin. On ihan oikein että noiden perkeleen paskiaisten, tietomurtorikollisten nimet ja naamat julkaistaan jos poliisi ei tee mitään. Minä ainakin odotan enää 7vrk sitten pitää tapahtua. On meidän velvollisuus pitää huoli omalta osaltamme siitä että nuo saadaan pidettyä kurissa.
- KaukoKenttä
Mamuja vielä enemmän kuin Itäkeskuksessa!
- Sdfsdcscdc
Olisiko kukaan sattumalta menossa esim. kesälomareissulle Ruotsin Uumajan suuntaan? Saisi mielellään käydä nykäisemässä töpselit ulos tietokoneista erään hakkerin asunnosta. Mahdollisesti sama molopää hakkeroi seuraavaksi juuri sinun tietokoneesi, matkapuhelimen, television tai vaikka auton tällä saatanan nykypäivän tekniikalla.
Seuraavksi tulee lähiaikoina vielä muutamien toisten ilkivaltaa harrastavien hakkereiden nimet ja osoitteet tälle foorumille kuvien kera, ja ne ovat ihan kotimaassa joten saattaa reissut osua paremmin kohdalleen näille. Hyvää kesää!
Andreas Frost
1969-08-13-XXXX
TELEFONNUMMER
090-13 82 72
ADRESS
Mariehemsvägen 39 E
906 52 Umeå
http://i.imgur.com/OnOs1xD.jpg
https://se.linkedin.com/pub/andreas-frost/30/a35/250
Fuck you! - Dzcsdcsdcdxcdcsds
Nykypäivänä saa lukea usein uutisia hakkereista jotka ovat murtautuneet sinne ja tänne, ja uhkaavat julkistaa henkilöiden tietoja ellei joku tee sitä ja tätä.
Lähdetään ilman muuta mukaan leikkiin, ja aletaan julkaista hakkereiden nimiä ja tietoja kun siihen on 100% todisteet. Usein nämä hakkerit työskentelevät isoissa it-alan yrityksissä, esimerkiksi kuten tämän viestin hakkeri CGI Group Sweden. Ruotsissa tuli muuten uusi laki koskien tietomurtoja vähän aikaa sitten, jossa maksimi rangaistus on jopa mukavat 6 vuotta vankeutta Suomen naurettavan 1 vuoteen verrattuna. Esimerkiski tämä viestissä mainittu hakkeri on laskelmien mukaan syyllistynyt yhteensä vähintään 20 eri rikosnimikkeeseen jota löytyy Suomen lakikirjoissa, joten saattaa olla että jokin päivä kakkua syödään pidemmän aikaa.
Kaikki mukaan hakkereiden vastaiseen kampanjaan, jos nimi löytyy niin rohkeasti esille vain. Sitä saa mitä tilaa, vai miten se sanonta menikään??
Andreas Frost
1969-08-13-XXXX
TELEFONNUMMER
090-13 82 72
ADRESS
Mariehemsvägen 39 E
906 52 Umeå
http://i.imgur.com/OnOs1xD.jpg
https://se.linkedin.com/pub/andreas-frost/30/a35/250 - Yucke0883
90-luvulla ennen paska-eu-liittoa, me käytiin noin pari kertaa kuukaudessa umeåssa. Se on ihan nätti kaupunki, arkkitehtuurisesti ja asemakaavoiltaan ihan kuin Vaasa. Silloin oli hienoa kun sinne meni nelisen tuntia wasa linella (myöhemmin Silja line), ja laivallakin oli jees meininki. Kyllä siellä käydä kannattaa, suht edullisia hotelleja, ystävällisiä ihmisiä ja siistiä. Siistiä kun ainakin tuolloin Ruotsissa sai niitä verokevennyksiä mikäli omistajat piti tonttinsa oikein siisteinä. Toisin kuin Vaasassa, siellä ei ollut törkygraffitteja, räkiviä ihmisiä eikä tupakinnatsoja pitkin katuja. Heh, se pullopalautus vain oli Suomea jäljessä, oli vähän outoa istua keskikaljakuppilassa kun takahuoneessa paiskittiin lasipulloja seinään jonka alla oli lava johon lasinsirpaleet ropisi. Siellä ei tuolloin saanut lainkaan panttia isoista lasipulloista. Suosittelen käymään. Hieno joki ainakin siellä on, koski pauhaa. No..on siellä nyt toki kaikkea muutakin hienoa...
- NytTaiEnnen
En kyllä keksinyt yhtään syytä mainitsemistasi, minkä takia olisin käynyt siellä parin viikon välein...
- Krasda
Vieläks sinne ees menee laiva.
- Anonyymi00014
Vaassasta Uumajaan laivalla.
Jees ! - Anonyymi00015
Keskusta kaukana satamasta
- Anonyymi00016
On jonkin verran matkaa, bussilinjalla 123 pääsee noin 20 minuutissa keskustaan.
Ja varmaankin vaasalinja voi myös auttaa bussilipun ostossa.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 601049
- 981024
Tiesitkö? Jorma Uotisen EX-rakas on Helena Lindgren - Nämä ovat välit nyt: "Me ollaan..."
Jorma Uotinen ja Helena Lindgren olivat avoliitossa v. 1982-1999. Pariskunta oli aikansa näyttävä julkkispari, missä i21882Olet nainen ollut vaikein rasti
Eniten olet tunteitani myllännyt ja niitä kuluttanut, ja tuottanut. 🤔60810- 135802
Anteeksi J-mies
Anteeksi että myötävaikutin siihen että rakastuit minuun, jota et voi koskaan saada. Viimeksi kun näimme ja katselimme t124795Kenen viisautta on ollut laittaa tie väärällä murskeella pilalle
Kenen viisautta on ollut kun Siimeksen/Kylmänpurontie pantu pilalle kun on ajettu liian karkeaa mursketta. Rengasliikke25679- 45666
- 51660
Minä muistan
Minä muistan sinut nauravana. Sellaisena, joka sai tavallisenkin hetken tuntumaan vähän kevyemmältä, kuin huoneeseen ol45620Kuhmolainen opettaja tuomittu vainoamisesta
https://yle.fi/a/74-20248184 ”Kuusikymppinen kuhmolaisnainen piinasi naapureitaan lähes kahdeksan vuoden ajan. Nainen14615- 19607
Siinä kävi mies nyt niin että tämä ämmä muuttaa ulkomaille
Vuonojen maa kutsuu, joten ei hätää. Et kuule minusta enää. 😂 Lycka till! Ämmä riittää.83586- 46578
Koska Martina viettää aikaansa lapsiensa kanssa
Äiti vaan juoksee miehen perässä Tallinnassa, Lontoossa, Turussa. Kyllä oli kätilö oikeassa, kun sanoi, että ei olisi ka141575Mitä muuta on olemassa kuin lisääntyminen
Jos mies ei pääse lisääntymään niin mikä hänen osansa elämässä on? mitä jää jäljelle? Hän on vain muiden palvelija kok128573- 35570
Ähtäri on taas TV: n ja radion ykkösuutinen
Uusi podcast on julkaistu ja on nyt kuunneltavissa. Mot on tehnyt hyvää työtä! Mikko Savola ja kepu ei ota mitään vast47568- 48527
Pahkalassa tapahtuu
Mitäs on tapahtunut yöllä pahkalan kerrostaloilla.oli poliisia ja ambulanssia taas vaihteeksi9523