Kaupassa maksaa tuplamaailma-peli 10e ja ajattelin ostaa sen ku noin halvalla saa.
Kannattaako ostaa? :)
Onks ne Monte Vista ja Hidden Springs minkälaisia kaupunkeja? Tuleeko ton mukana uusia hiuksia yhtään?
Mikä siinä Iltahuvit lisärissä on parasta ja mikä huonointa?? Senkin ajattelin ostaa ku siinähän tulee se yks kaupunki ja kerrostalot myös. :D
Kannattaako ostaa? :)
Onks ne Monte Vista ja Hidden Springs minkälaisia kaupunkeja? Tuleeko ton mukana uusia hiuksia yhtään?
Mikä siinä Iltahuvit lisärissä on parasta ja mikä huonointa?? Senkin ajattelin ostaa ku siinähän tulee se yks kaupunki ja kerrostalot myös. :D
Vastaukset 3
Vanhimmat
Tai entäs se Dragon Valley, jossa tulee lohikäärmeet? Tosin en tiiä kannattaako maksaa yhdestä kaupungista 10euroo, jos ei sit olekaan hyvä ?
Storen maailmat ja niiden sisällöt:
http://simsvip.com/store-content/sims-3-worlds/
Monte Vista on yksi parhaista. Hidden Springs taas ehdottomasti yksi huonoimmista. Tämä on tosin siis minun mielipiteeni. Dragon Valley on ihan ok mutta ei mitenkään "vau" kokemus. Lohikäärmeet eivät myöskään käyttäydy kuten normi lemmikit. Myös keskiaikaisesta teemasta on hankala pitää kiinni kun kaupungissa kuitenkin pörrää nykyaikaiset autot (ilman modeja) ja uusilla simeillä uudenaikaiset vaatteet.
Sanoisin että Praaven peittoaa Dragon Valleyn mennen tullen: http://www.modthesims.info/showthread.php?t=488232
Iltahuveista en löydä pahemmin huonoa sanottavaa. Monet ovat sitä mieltä että hissit saavat pelin lagaamaan mutta itse en ole sellaista huomannut.
Ittelläni on noi kaikki kaupungit, Hidden Springs on ehdottomasti täysin turha, Monte Vistassa tulee se pizzauuni ja hieno maailma muutenkin. :)
Lucky Palmssissa tulee semmone jännä puu mistä voi saada kaikkia menestyksen hedelmiä jne.
Midnigth Hollow on aika karu ja erikoinen maailma mutta tosi kiinnostava! Siinä tulee lelukone jolla saa uusia leluja ja se yrittäjäpaketti,
Dracon Walley on iha ok, mut mun lemppari on Sunlit Tides. Sauna ja hierontapöytä on ihania mutta parasta siinä on kyllä maailma :)
Ostin ite sen 10 euron paketin ja pidin ainaki Monte Vistasta, "Salaisen lähteen kylää" ei kyl voi hirveesti kehua, mutta oon tosi tyytyväine kokonaisuuteen, sain kaupanpäälle vielä suklaalähteenkin.. ;)