Telakka ja PC kaiuttimet

SalesManager

Pojan pitäisi rakentaa koulussa telakka, jolla voisi kuunnella kännystä musiikkia ja samalla sitä varmaan voisi käyttää läppärin äänentoistoon.

Itse kotelo on tietysti jotain muuta kuin se kuutiopurkki joita myydään 30e tietokoneiden oheislaitteeksi.

Pyytäisin kommentteja kahteen eri ideaan. Jos komponentit ostaisi erikseen, vahvistimen, powerin, liittimet jne niin tuleeko äänenlaadun suhteen yhtään paremmaksi kuin, että ostaa valmiin PC kaiutinsarjan, irrottaa osat siitä ja asentaan omaan koteloon?

Ajatuksena käyttää tähän max 100e. Mistä saisi helpoimmin irto-osat tai se toinen vaihtoehto, minkä teollisen kaiutinsarjan ostaisi osien saamiseksi?

0

52

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Nyt tajusin mitä haet takaa

        En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä
        Ikävä
        43
        3443
      2. Kiitos kun sanoit ikävästi minulle, herkälle

        Sait kesälomani pilattua😔
        Ikävä
        36
        2064
      3. Naiselle mieheltä

        Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?
        Ikävä
        30
        1779
      4. Kaipaan niin....

        Aaawww mikä kaipuun tunne iski ja lujaa🥺😭❤️
        Ikävä
        16
        1547
      5. Eiii...

        Etkä! 😘
        Ikävä
        23
        1518
      6. Jalkapalloa

        Ura ja Kokkola Cup?
        Kannus
        10
        1420
      7. Mikset vain

        Unohtaisi?
        Ikävä
        24
        1397
      8. En ymmärrä miksi minä

        Maailma on täynnä sinulle muita
        Ikävä
        14
        1247
      9. Ihmetteletkö, mihin sinussa ihastuin?

        Pikkuhiljaa huomasin, että olet ainutlaatuinen luonne, plussana tietysti ulkoiset avut. Toista ei taida löytyä koko maai
        Ikävä
        78
        1175
      10. Jo Alkanutta Viikkoa Ja Maanantai Päivää

        Hyvää huomenta naiselle ❤🤗😘 Toivoo mies
        Ikävä
        22
        1122
      Aihe