Olen tehnyt maistraatin väestötietojärjestelmään ilmoituksen jossa kiellän mainokset ja osoitetietojeni luovutuksen ilman lupaani. Olen saanut sieltä vastauksen luvutuskiellon kirjaukseta. Miksi ihmeessä suomi24 edelleen luovuttaa tietojani kaikenmaailma roskapostifirmoille ja vippien tarjoajille??
Roskapostia vain tulee...
7
167
Vastaukset
Suomi24 posti on uudistuksen jälkeen ihan sökö ROSKAPOSTI.
maksoin jopa muutaman egen että ROSKAPOSTI vähenisi, ei apua
PASKAA TULEE EDELLEEN TUUTIN TÄYDELTÄ !
PASKALÄHTEEN TORJUNTAKAAN EI OLE ENÄÄN UUDESSA POSTISSA MAHDOLLISTA !!!!!!!!!!!! NO NIIN ENSIN MENI TREFFIPALSTA IHAN PASKAKS JA NYT POSTI !!!
Vaihtakaa postintoimittajanne johonkin muuhun, Elisaan ja luukkuun ainakin ensitöikseni vaihdan. HYVÄSTI SUOMI24 PASKA !Uusi postiohjelma mukamas helppokäyttöinen ja roskapostivapaa!? Kattia kanssa, nytkin poistin 66 roskapostia, vanhahan oli selkeä, toimi hyvin ja roskapostimääräkin oli vain kymmenes osa nykyisestä. Mielelläni maksaisin jos saisin vanhan ohjelman takaisin. Nyt jos maksan niin vähentääkö se roskapostimäärää ja selkeyttää ohjelmaa, ei varmaankaan...
- Ylläolevan
allekirjoitan.
Miten poisto onnistui?
Minulla ne aukeaa,toinen toisen perään automaattisesti.
Eli kun yritän poistaa,ne ikäänkuin on avattava.
Tai en vaan osaa.
Postissa ei mitään vikaa!!!:)
- NEUVOKAA POISTO!!
SAMA KYSYMYS minulla, kuin edellä:
" Miten poisto onnistui?
Minulla ne aukeaa, toinen toisen perään automaattisesti.
Eli kun yritän poistaa, ne ikäänkuin on avattava. "
Lisään: ne ON avattava, ei voi muutoin poistaa!
Älytöntä!!! - vihainen1
Sähköposti on onnettoman hidas entiseen verrattuna, sekä roskapostia riittää................
- solemikhä
Todella surkea on uusi sähköposti,ei voi muuta sanoo
- häme
"mailin uudistus" , onneton lopputulos. !
Hidas, kuin hämäläinen. Ja Roskapostia tulee,. Lieneekö se 24. uudistuksen tarkoituskin ? Edellisessä versiossa torjunta onnistui jotenkin.
- Ottakaa vanha takasin käyttöön. Onnettoman Syvältä tämä on.
Ps: ei tarvi avata, ruksaa vaan saapuneita listalta.
- Tällähän 24 kirjaa paljon käyttöä sivulleen, kun porukka tuhoaa saapunutta Skeidaa.
- Onneksi tätä ei ole pakko käyttää .
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,1745024Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut813626SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt402628SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het402278Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä992198Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?292077Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"
Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan722071Mitä saa sanoa?
Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja882023Onko olemassa miehiä, jotka haluavat yhteydenpitoa?
Silloin tällöin viestiä, puntarointeja arkielämästä, ikäänkuin pientä viihdettä ilman sen kummallisempaa. Tällaista miet211536Mitä Trump itse pitäisi siitä, jos häntä solvattaisiin
Kuten hän solvasi muita mm. Macronia? Kyllä ei huumori enää kukkisi. White house on nykyään pelkkä vitsi vain, ei mitään1131453