Olen tehnyt maistraatin väestötietojärjestelmään ilmoituksen jossa kiellän mainokset ja osoitetietojeni luovutuksen ilman lupaani. Olen saanut sieltä vastauksen luvutuskiellon kirjaukseta. Miksi ihmeessä suomi24 edelleen luovuttaa tietojani kaikenmaailma roskapostifirmoille ja vippien tarjoajille??
Roskapostia vain tulee...
7
142
Vastaukset
Suomi24 posti on uudistuksen jälkeen ihan sökö ROSKAPOSTI.
maksoin jopa muutaman egen että ROSKAPOSTI vähenisi, ei apua
PASKAA TULEE EDELLEEN TUUTIN TÄYDELTÄ !
PASKALÄHTEEN TORJUNTAKAAN EI OLE ENÄÄN UUDESSA POSTISSA MAHDOLLISTA !!!!!!!!!!!! NO NIIN ENSIN MENI TREFFIPALSTA IHAN PASKAKS JA NYT POSTI !!!
Vaihtakaa postintoimittajanne johonkin muuhun, Elisaan ja luukkuun ainakin ensitöikseni vaihdan. HYVÄSTI SUOMI24 PASKA !Uusi postiohjelma mukamas helppokäyttöinen ja roskapostivapaa!? Kattia kanssa, nytkin poistin 66 roskapostia, vanhahan oli selkeä, toimi hyvin ja roskapostimääräkin oli vain kymmenes osa nykyisestä. Mielelläni maksaisin jos saisin vanhan ohjelman takaisin. Nyt jos maksan niin vähentääkö se roskapostimäärää ja selkeyttää ohjelmaa, ei varmaankaan...
- Ylläolevan
allekirjoitan.
Miten poisto onnistui?
Minulla ne aukeaa,toinen toisen perään automaattisesti.
Eli kun yritän poistaa,ne ikäänkuin on avattava.
Tai en vaan osaa.
Postissa ei mitään vikaa!!!:)
- NEUVOKAA POISTO!!
SAMA KYSYMYS minulla, kuin edellä:
" Miten poisto onnistui?
Minulla ne aukeaa, toinen toisen perään automaattisesti.
Eli kun yritän poistaa, ne ikäänkuin on avattava. "
Lisään: ne ON avattava, ei voi muutoin poistaa!
Älytöntä!!! - vihainen1
Sähköposti on onnettoman hidas entiseen verrattuna, sekä roskapostia riittää................
- solemikhä
Todella surkea on uusi sähköposti,ei voi muuta sanoo
- häme
"mailin uudistus" , onneton lopputulos. !
Hidas, kuin hämäläinen. Ja Roskapostia tulee,. Lieneekö se 24. uudistuksen tarkoituskin ? Edellisessä versiossa torjunta onnistui jotenkin.
- Ottakaa vanha takasin käyttöön. Onnettoman Syvältä tämä on.
Ps: ei tarvi avata, ruksaa vaan saapuneita listalta.
- Tällähän 24 kirjaa paljon käyttöä sivulleen, kun porukka tuhoaa saapunutta Skeidaa.
- Onneksi tätä ei ole pakko käyttää .
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu2343915Ootko nainen noin mustis musta
Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t462547Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva2401800Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus991671- 1061664
Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin161479Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e471469Fazer perustaa 400 miljoonan suklaatehtaan Lahteen
No eipä ihme miksi ovat kolminkertaistaneen suklaalevyjensä hinnan. Nehän on alkaneet keräämään rahaa tehdasta varten.1691410Ökyrikkaat Fazerit saivat 20 MILJOONAA veronmaksajien varallisuutta!
"Yle uutisoi viime viikolla, että Business Finland on myöntänyt Fazerille noin 20 miljoonaa euroa investointitukea. Faze1291153Miksi kaipaat
Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?251132