Olisi tarkoitus ostaa kevyet ja samalla semitasokkaat kuulokkeet ulkoiluun. Olen päätynyt kahden välille: Sennheiserin Momentum on-ear ja Bowers & Wilkinsin P5. Onko kenelläkään kokemuksia kyseisistä kuulokkeista? Kumpaa suositellaan? Myös V-modan m80 oli harkinnassa, mutta ne osoittautuivat pirun rumiksi ja kaverin mukaan ovat myös melko rimpulat rakenteeltaan.
Vertailu
1
143
Vastaukset
- Rautaa
V-moda m80 on ehkä yksi kestävimmistä kuulokkeista mitä markkinoilla on...
Enkä ole viellä kuullut kenenkään haukkuvan niitä rumiksi tätä ennen. Mutta makunsa kuullakin.
Siitä on tullut uudempi versio joka myötäilee päätä paremmin ja äänenlaatu hieman parempi myös mitä arvosteluissa sanotaan.
V-Moda XS.
Ikävä kyllä henkilökohtaisia kokemuksia ei juuri ole näistä koska tykkään itse enemmän neutraalimmasta äänestä joten en ole edes tuntenut vetoa testata näitä kyseisiä kuulokkeita.
Mutta nyt tullaan tässä siihen mistä pitää. Tykkäätkö millaisesta äänestä?
Momentumissa on enemmän bassoa kuin B&W P5.
Ehkä yhden valituksen mainitsen B&W P5 on se ettei ne pysy kovin vakaasti päässä, mutta samaan aikaan niitä sanotaan todella mukavan tuntuisiksi.
Todennäköisesti B&W P5 sulkee ääntä paremmin verrattuna momentumiin.
Kaikissa näissä on vaihdettava piuha.
Jos neutraalia ääntä haet niin näistä sitä ei löydy. Sitten pitää katsoa muita kuulokkeita.
http://www.innerfidelity.com/content/innerfidelitys-wall-fame-ear-pad-sealed
tuossa nyt hieman arvostelua jos englannin kieltä osaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun433054Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko5081897Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei171870Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia
jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si751561- 171474
Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo431358- 251300
Millainen kaivattusi luonne on?
Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?901289UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista LPR:ssa
Ilta-Sanomissa oli uutinen. Metsäyhtiö UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista Kaukaan-tehtaalla Lappeenrannassa1041086Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.
Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.1001071