ensi lauantaina ravintola Rock House Kulmassa kun Kajaanin superbändi Mukutus esiintyy siellä.
Äreet kinkerit tiedossa
38
637
Vastaukset
- Nälkämaan laulu
Onko niillä uusia kappaleita vai onko se sitä entistä samaa?
Uudeksi laulun aiheeksi voisi käydä vaikka muusikon mopo.
Joku tuntematon rikkoo kadun varteen pysäköidyn muusikon mopon ja tämän jälkeen muusikko lupailee rikkojalle ikuista ystävyyttä.- Ukutus sutuku
Samat ollaan ja möllötellään laulut taas esityksessä
- mr solifer
Keuliiko vielä muusikon mopo?
- jock jock
olen homo junk junk
- Rittää junkkaamisesi
Onko sinulla jock joku vamma kun et kykene vastaamaan itse aloituksiin?
Ei meitä täällä kiinnosta sinun junkkaamisesi tai homoiluisi.
Pidä ne vaan ihan omana tietonasi. - Tämmöinen on jock
Rittää junkkaamisesi kirjoitti:
Onko sinulla jock joku vamma kun et kykene vastaamaan itse aloituksiin?
Ei meitä täällä kiinnosta sinun junkkaamisesi tai homoiluisi.
Pidä ne vaan ihan omana tietonasi.Suotta kyselet. Eihän jock jock vastaamaan kykene. Sillä lienee kaksi aivosolua enää tallella. Toiseen oniistä n tallettunut sana junk ja toiseen sana homo.
Todellisessa tilanteessa jock jock juoksee aina äitinsä helmojen alle piiloon ja sieltä alkaa kuulumaan: JUNK JUNK JUNK JUNK JUNK.... - Nakertajasta PK
Eikö näille homoille ja junkkaajille ole omaa keskustelufoorumia?
Siirry sinne keskustelemaan kaltaistesi homojen ja junkkaajien kanssa "jock jock".
- Juncken sie
Junkutus esiintyy suomi24 kajaani palstalla, all by Pennane
- jokki se on taas
Vain jokki junkkaa - muut eivät tuommoiseen syyllisty
- jock jock 1 & only
Kaikki tietää j.pennasen tejveen hajjastuksen ja feikki nikit. Penna junkaa jo siellä Kulmalla ennakkoon.
ELÄMÄÄ ON! ..hihkaisi pennanen kun mällit päjäytti!- Muku
Paljastit juuri itsesi ja samalla paljastit olevasi ainoa henkilö Kajaanissa jolle junkkaaminen mälli on pakkomielle.
Missä junkkaaminen siellä on aina ja ainoastaan jock jock yksin !
- kiitosta
Vaihda pennanen nimi merkkiä niin ei ole näitä junkkaus juttuja ole sen verran armelias meille.
- Ongelma on jockki
Pikemminkin jock jockilta pitäisi viedä tietokone kokonaan pois.
Jos tuo jock häiriköi täällä Kajaani-palstalla,niin se varmaan häiriköi myös muuallakin netissä ja myös ihan siinä reaali elämässäkin.
- lukihäijiö
Ai oliko se Nukutus?
- korpisuo
Bändi muttei kuitenkaan superbändi
- Tojota on raju rassi
Ettepä te juntit käy katsomassa kun Popedaa ja se onkin hyvä juttu, koska
eihän niitä teidän takatukkia kato nauramati kukaan.- Pate Mustalampi
Tilulilulii korkki on auki ja korkki on kiinni
- Anonyymi
Heinäkuun 3 päivä Mukutus esiintyy viimeisen kerran nimenomaan tuossa samassa ravintolassa. Alkaahan nämä soittajat olla jo eläkeläisiä ja ymmärtää kun eivät touhua enää jatka.
- Anonyymi
Olisihan näillä pojilla mahdollisuus tehdä kesällä useampikin esiintyminen kun ovat nyt treenanneet yhteissoittoa.
- Anonyymi
Varmaan ihan hyviä soittajia ja tyyppejäkin, mutta mukutus on kuraa. Kerran erehdyin tuota aikoinaan kuulemaan, eikä oikein ollut hyvä.
- Anonyymi
HYvä hyvä , pääsee mummot heittelemään "pikkupöksyjä" lue verhokappoja lavalle.
- Anonyymi
Naiset ovat ihan täpinöissään kun pääsevät pitkästä aikaa kuulemaan Mukutusta !
- Anonyymi
Voipi tuoksahtaa hieman eritteet tuolla keikalla.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Voipi tuoksahtaa hieman eritteet tuolla keikalla.
Vähemmän kuin Jormuan lavalla tai Naapurivaaralla.
- Anonyymi
Kohta kaikki Mukutuksesta on eläkkeellä. Luulisi silloin riittävän aikaa vaikka soitella yhdessä.
- Anonyymi
Jos ei enää iän myötä sormet toimi ja ajatus ei niin pelaa soittohommiin....
- Anonyymi
Kuulkaa korpiemme kuiskintaa...
https://www.kainuunsanomat.fi/artikkeli/mukutuksen-viimeinen-valssi-legendaarinen-kajaanilaisbandi-pistaa-kesalla-pillit-pussiin- Anonyymi
Vanhan näköisiä miehiä kuvassa.
- Anonyymi
Viikon päästä tämä tapahtuu. Liput on jo loppuunmyytyjä.
- Anonyymi
Täyttää roskaa tuo orkka. Ihmiset on sekaisin tai nyt joku on onnistunut kusettaa huolella.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Täyttää roskaa tuo orkka. Ihmiset on sekaisin tai nyt joku on onnistunut kusettaa huolella.
Makuasia, liput on ostettu jo aikoja sitten ja kyllä, ihan isolla porukalla mennään bailaamaan ja muistelemaan nuoruutta; sehän se pointti on. Ihan sama mitä korvataukset märkinä huuutajat ajattelevat tai sanovat, ikää sitä tulee heillekin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Makuasia, liput on ostettu jo aikoja sitten ja kyllä, ihan isolla porukalla mennään bailaamaan ja muistelemaan nuoruutta; sehän se pointti on. Ihan sama mitä korvataukset märkinä huuutajat ajattelevat tai sanovat, ikää sitä tulee heillekin.
Nuoruuden muisteleminen on tällä tavalla ajan haaskausta. Luulisi olevan parempia vaihtoehtoja siihenkin kuin tämä mukutus. Varatkaa vaikka urkki ja ajelkaa joella. Musiikkina täysin kamalaa settiä kuunneltavaksi.
- Anonyymi
Kulmaan mahtuu peräti 100 asiakasta ja on silloin aivan täynnä?
- Anonyymi
Eipä paljoa tuota enempää Kulmaan mahdu väkeä...
- Anonyymi
Meitä olisi monia, jotka haluaisivat nähdä Mukutuksen vielä kerran, mutta vaikka teatterin tai kaukametsän tiloissa. Ei kaljakuppilassa. Saisiko joku vaikka Tapanille viestiä tai jollekulle.
- Anonyymi
Onhan Kajaanissa näitä festivaaleja. Voisivat siellä esiintyä.
- Anonyymi
Jaahas, ai ihanko monta?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jaahas, ai ihanko monta?
Tuhannet kajaanilaiset haluaa nähdä Mukutuksen.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2585316
Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin?
Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin? Shokki!542566- 842254
Martina on käynyt puhumassa viisauksia
Iltalehden artikkelissa Martinan viisaudet.3921569Ajattelen sinua iltaisin, aamulla, päivittäin
Ehkä siinä jo pientä vinkkiä. Oot jäänyt pahasti mieleen. Sun katse on niin syvä ja oot niin lempeä. Hyvä olla sun kanss981254SDP:läinen lähettiläs Titta Maja-Luoto RAIVOAA lähetystössä -?
SDP:n puolueen Maja-Luoto on Portugalissa noussut Median otsikoihin, koska RAIVOAA työntekijöille ja pitää Heitä lähinnä291133Mitä alkoholijuomaa on myyty sekä Linda Lampeniuksen että Matti Nykäsen nimellä? Testaa tietosi!
Mikähän alkoholijuoma se mahtoi olla…? Tule pelaamaan kivaa Testerin Juomavisaa! Kuinka monta saat oikein? Tästä pääse101079Voiko vauva uskoa ?
Lohkoissa väitetään ettei vauva voi uskoa. Tässä näet vauvan uskon. https://youtube.com/shorts/QhFbPSdjpnA?si=Zb2BCRST9243911Sinkkujen lapset ja kesäloman pituus
Tuli mieleeni kysyä oletteko huolissanne lasten ja nuorten tulevaisuudesta, tai siitä mitä he nyt joutuvat kokemaan yhte175905Haapaveen nähtävyys?
Se teidän "suihkulähde" on ylittänyt uutiskynnöksen Suomen rajojen ulkopuolella Sveitsissä. Se näytettiin paikallisten u40869