Tänään tuli Aku ankka. Juhlaliite 32 sivua. YKSI AINOA SIVU MIKKIÄ.
Mikkiä syrjitään
lopetan tilauksen
1
150
Vastaukset
- Atomiinus
Näin se on. Muutenkin Mikki on julkisuudessa esillä aina negatiivisissa jutuissa, esim. jos joku henkilö on pienikokoinen rääpäle, haukutaan häntä "mikkihiireksi". Lisäksi kaikki "mies eikä Mikki Hiiri" -jutut ovat ikäviä. Onneksi itseltä löytyy esim. Mikki ja Eka Vekara -taskukirja. Ja aamukahvi juodaan tietty Mikki Hiiri-mukista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 585070
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai544582Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1224509Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san2961717- 901384
- 791344
- 2281308
- 3061015
- 199940
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.50840