Suurimassa osassa koulutusnameja lukee että ei sovellu alle 4 kuukautta oleville pennuille. Mitäs voisi sitten käyttää koulutus namina tai mitkä soveltuisi pennulle? Vai miksi noi ei soveltuisi alle 4kk oleville? Pitäiskö tehdä itse namit, kun tänään on pentukurssi.....??
Vastaukset 1
Missä nameissa niin lukee?
Pennulle voi käyttää samoja nappuloita mitä syöttää muutenkin, jos pentu on perso ruualle. Jos lisäaineita välttelee, niin onhan kaupoissa kokolihatuotteita, kuivattua kanaa yms jota voi leikellä pieniksi paloiksi.
Leikkisä pentu ei välttämättä tarvitse nameja, vaan sen voi palkita lelulla tai muulla leikillä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olivia Oras kuollut
Taidepariskunta Reijo Oraksen ja Johanna Oraksen ihana päivänsade. Liian nuorena lähti. Osanotto läheisille 🥲 IS571830Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.
Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.13830Mies sun käytös satutti...
Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.41688Onko ankeampaa kyläpahasta kuin Haapavesi?
Koiria kidutetaan, mustalaiset vie invaparkit, makkarakastike on finedining, kylät kuolee pois, nuoret häipyy pois ja ke41666- 43621
- 80596
- 47594
Tönölän hukkaputki
Tönölään rakennettiin kunnon hukkaputki verorahoilla. Ihmettelin tätä mökki sekamelskaa jo alunperin, Eikö tuollainen le35564Ei mitään käytöstä
Ei Jumalauta. Videoidaan kun jollain hengenvaarallinen tilanne. Ja laitetaan nettiin. VITTU HÄPEÄ. Olisko kiva jos su29536- 42499