Pennun koulutusnamit

Mitänameja

Suurimassa osassa koulutusnameja lukee että ei sovellu alle 4 kuukautta oleville pennuille. Mitäs voisi sitten käyttää koulutus namina tai mitkä soveltuisi pennulle? Vai miksi noi ei soveltuisi alle 4kk oleville? Pitäiskö tehdä itse namit, kun tänään on pentukurssi.....??

1

1363

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Missä nameissa niin lukee?

      Pennulle voi käyttää samoja nappuloita mitä syöttää muutenkin, jos pentu on perso ruualle. Jos lisäaineita välttelee, niin onhan kaupoissa kokolihatuotteita, kuivattua kanaa yms jota voi leikellä pieniksi paloiksi.

      Leikkisä pentu ei välttämättä tarvitse nameja, vaan sen voi palkita lelulla tai muulla leikillä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olivia Oras kuollut

      Taidepariskunta Reijo Oraksen ja Johanna Oraksen ihana päivänsade. Liian nuorena lähti. Osanotto läheisille 🥲 IS
      Kotimaiset julkkisjuorut
      125
      3153
    2. Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.

      Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.
      Kajaani
      16
      1101
    3. Mies sun käytös satutti...

      Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.
      Ikävä
      63
      903
    4. Onko ankeampaa kyläpahasta kuin Haapavesi?

      Koiria kidutetaan, mustalaiset vie invaparkit, makkarakastike on finedining, kylät kuolee pois, nuoret häipyy pois ja ke
      Haapavesi
      54
      884
    5. Sukunimesi eka kirjain?

      🤗
      Ikävä
      52
      819
    6. Mies tykkään edelleen sinusta

      Harmittaa vaan tämä tilanne. Tai se kun ei ole mitään tilannetta.
      Ikävä
      48
      709
    7. 58
      685
    8. Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?

      Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍
      Ikävä
      82
      682
    9. Kerro vain.

      Lipsauta johtolanka...
      Ikävä
      80
      636
    10. Tönölän hukkaputki

      Tönölään rakennettiin kunnon hukkaputki verorahoilla. Ihmettelin tätä mökki sekamelskaa jo alunperin, Eikö tuollainen le
      Kuhmo
      35
      624
    Aihe