"Intialaispoliitikko raiskauksista: "Joskus oikein, joskus väärin"
Pääministerin puolueen osavaltioministeri puolusti myös toista poliitikkoa, jonka "pojat ovat poikia" -lausunto oli edellinen intialaisia raivostuttanut poliittinen kommentti raiskauksista."
Tuollaiset pitäisi panna tilille sanoistaan.
— — — — — — — — — — — — — —
Voi tätä maailman inhottavuutta!
1
165
Vastaukset 1
- Underconstant threat
" Under constant threat = jatkuvan uhan alla
elävät raiskausten uhrien perheet Intiassa !
MIKSI kansainvälinen yhteisö ei puutu näihin ihmisoikeuksien RAAKOIHIN LOUKKAUKSIIN ?
"Intian raiskausuhrien perheet pakoon kodeistaan koston pelossa
Uhrien perheet kertovat saavansa jatkuvasti uhkauksia kylän voimamiehiltä. He pelkäävät, että kun tiedotusvälineet lähtevät paikalta, heidätkin surmataan.
Intiassa kahden raiskatuksi ja surmatuksi tulleiden tyttöjen perheet ovat päättäneet paeta kodeistaan kostoniskujen pelossa. Teini-ikäiset serkukset joukkoraiskattiin ja surmattiin reilu viikko sitten Katra Sadatganjin kylässä Uttar Pradeshin osavaltiossa.
Times of India -lehden mukaan tytöille oikeutta vaativat perheet aikovat paeta.
– Tänään media ja ihmiset tulevat ilmaisemaan osanottonsa, mutta heti kun kaikki se päättyy, kylän voimamiehet voivat tehdä meille ihan mitä tahansa, sanoi toisen uhrin isä lehdelle.
Isä muistutti, että poliisi yritti lakaista tapahtuneen maton alle ensihetkistä alkaen. Hän sanoi myös, että kylän johtomiehet ovat uhkailleet perheitä aktiivisesti pelastaakseen syytetyt.
– Poliisisuojelusta huolimatta perhettä uhkaillaan kaikilla mahdollisilla tavoilla. Pelkäämme, että jos jäämme tänne, koko perhe eliminoidaan, sanoi isä.
Perheet eivät usko, että viranomaiset olisivat kovin halukkaita auttamaan. Ainoa mahdollisuus on, että he pakenevat eivät vain kylän alueelta vaan koko osavaltiosta, isä huomautti. Isä kuitenkin vannoi, että perheet jatkavat taistelua oikeuden tapahtumiseksi myös pääkaupungista käsin. "
Badaun gang rape: Under constant threat, victim's family decides to leave UP The Times of India
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä tuot pöytään parisuhteessa?
Siinäpä se kysymys on otsikossa. Mitäpä siis tuot/toisit pöytään parisuhteessa? Oletko mies vai nainen? Koetko sen mitä34913422 km on nykyään liian pitkä koulumatka
Hesarissa päivitellään lapset joutuu nyt kulkemaan 2 km kouluun jösses. Ruostefillarilla tuo matka menee vaikka miten äk66788- 54773
- 38745
Martinan bisneksillä ei mene hyvin
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä168727Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja
Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma27678Miia Heikkinen avautui !
Olipa hyvä kirjoitus, kiitos. Ongelmat mitkä nostat esille on todellisia ja tämä ylimielisyys totta ja se näkyy kaikessa62647- 47644
- 57638
- 54617