ottamatta itse asiaa esille.
Ainakaan herutustopikiksi.
Mariko Vaarasta on saatettu päästä luulemaan Mariko Vaaran kirjoitusten perusteeella, ettei Mariko Vaaralta heru aitoa kiitosta kenellekään eikä koskaan. Että Mariko Vaara aina vain moittisi sitä tai tätä.
Mariko Vaara itsekin on toki kirjoittanut itsestään ettei ainakaan pelkän miellyttämisenhalun vuoksi menisi komppailemaan ketään - mikä muuten näkyisi myös olevan sangen yleisesti esiintyvä toimintatapa somessa, Suomi24:ssäkin, silloin kuin Mariko Vaarakin halutaan saada siihen uskoon, että piirit pienet ne vain siinä pyörivät ja lapset taas hyörivät. Mariko Vaara tosin ei aio jäädä enempää jaarittelemaan ainakaan aiheesta onko media sosiaalinen. Sen enempää kuin aiheesta onko sosiaalinen media.
Eikä Mariko Vaara tässäkään kohtaan pyri jakelemaan oikein avokämmenellä kiitosta niille, jotka eivät sitä Mariko Vaaran mielestä oikeasti ansaitse.
No, esimerkiksi Mariko Vaaran mielestä saadaankin olla montaa mieltä.
Mariko Vaara on joskus tullut kirjoittaneeksi, että ihmeiden aika ei ole ohitse, ellei ylläpito toisin halua todistaa.
Mariko Vaaralta on kuitenkin ilman erästä herutustopikkia ja nimen omaan juuri viime päivinä puuttumaan jäänyttä herutustopikkia onnistuttu nyt heruttamaan sana kiitos.
Mariko Vaaralle tuli näet ylittämätön pateettinen tarve kirjoittaa isoin kirjaimin KIITOS.
Mariko Vaaran ei ole tarvinnut lukea ainakaan topikiksi saakka nostetun jutun takia juuri siitä asiasta, jonka Mariko Vaara otti täten esille ottamatta itse asiaa esille. Ainakaan toistaiseksi.
Tämä on pieni askel ihmiskunnalle, mutta suuri asia ihmissyydelle, sanoisi Mariko Vaara ja sanookin Suomi24:n astuttua yhden todellisen, pienen edistysaskelen eteen päin?
Nyt Mariko Vaara jaksaa uskoa, että ylläpito voi, jos se todella tahtoo: ottaa muitakin pieniä eteen päin.
Mariko Vaara cares, usko sinä tai älä.
ITSE ASIAN OTTAMISESTA ESILLE
Mariko Vaara
0
104
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 163391
Muistatko vielä viime kesän "sutinat"?
Kohtalo vai mikä lie järjesti, että törmäiltii jatkuvasti toisiimme. Ihan uskomatonta, koska eihän me mitään ikinä sovit202126En tullut, koska käytit päätäsi.
Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m321895- 181861
- 821788
- 261582
- 291430
Kulta, sovitetaanko joku ilta avainta lukkoon?
Musta tuntuu että me ollaan pari. Olisi ihana saada asialle sinetöinti viemällä suhde päätyyn asti. ❤️ Rakastan sua ikui361387Miten lasketaan?
Ompa ollut valtava ihmismassa taas Folkkaajia liikenteessä. Miten noin 2200 lipunostaneesta muodostuu 11000 kävijää?.91384Hyvää Huomenta Rakas Neiti
Hyvää Huomenta Nainen🤗 Kaikkea hyvää toivon sinun päivääsi😘 Näin toivoo mies111324