Ratista kärähtänyt demari John Alatalo sanoi luopuvansa kaikista luottamustehtävistä käryn vuoksi. Nyt hän kuitenkin jatkaa, kuin mitään ei olisi tapahtunut? Mukana ainakin ikäihmisten lautakunnassa.
http://yle.fi/uutiset/valtuutettu_karahti_ratista_ja_luopuu_luottamustoimista_hameenlinnassa/6318732
http://yle.fi/uutiset/valtuutettu_karahti_ratista_ja_luopuu_luottamustoimista_hameenlinnassa/6318732
Vastaukset 16
Vanhimmat
Hyvä, että jatkaa....tuolla lautakunnassahan voi sitten vähän ottaa ikäihmisten kanssa napsua....ihan vaan terveyden vuoksi.
juoruämmiä palstalla näköjään riittää.
Eikö mitään oikeaa asiaa ole.
Odottaisin ihan omia mielipiteitä ja asiallista keskustelua aiheesta politiikka, esimerkiksi.
Vaikkapa., että : miten demarit voisivat parantaa asemiaan?
Tai: miten suomi elvyttäisi vaihtotasettaan?
Tai:neutraalia vertailua eri puoleiden parhaista ja huonoista puolista.
Eipä taida onnistua.
Henkilökohtaisuuksiin meneminen näyttää olevan palstan pääteema.
Demarit parantaisivat asemiaan huomattavasti, jos tekisivät niin kuin lupaavat.
Promillen humala ei jää itseltä huomaamatta edes krooniselta alkoholistilta, jäppinen valehtelee, siinä kunnossa viina haisee vielä omaankin nenään. Tosin kaipa hommat silloin hoituu ihan ok, jos ei viina vie?
Minulla on oikeaa asiaa, ehdotankin että jos joku luottamushenkilö rikkoo lakia, hänet erotettakoon heti kaikista luottamustoimista!
Pitääkö paikkansa, että Sirpa olisi ennen rattiin menoa tehnyt asemalla ympärikännissä lumienkeleitä? Tiedä sitten, olihan juuri satanut ja aurauskalusto vasta tulossa...
Sirpa on niin hyvä ihminen. Itselle ei tulisi mieleenkään juosta omalle parkkipaikalle kylmäkäynnistämään autoni ja siirtämään se pois auran tieltä, että aura saisi joka paikan putsattua. Itse ajattelen niin että ehtiihän sen sitten aurata, kun seuraavan kerran on tyhjä, ei kai sitä lunta nyt metrikaupalla Suomessa sentään tule.
En tiedä juoko Pietikäinen nykyään mutta aikoinaan otti kyllä kuppia. Eli NAISTA VÄKEVÄMPÄÄ.
Eikö Sirpa tiennyt, ettei autoa saa siirtää, jos on kännissä?
Tiesi se, sillä oli kiire vaihtamaan äitinsä vaippoja. Kaupunki voi nimittäin evätä omaishoidontuen, ellei omaishoitaja ehdi vaihtaa vaippaa edes kerran viikossa.
Entäs Vapaavuori?
Kekkosen Antsa SDP se ei myöskään tunnistanut aamupöhnäänsä. Väitti tulleensa juuri kuntosalilta, vaikka eipä se antsan naamasta juuri näkynyt. Jokainen juoppo tietää, että jos aamukasilta puhaltaa ratin, ei ole tullut kuntosalilta vaan herätyskellon väkivaltaiselta herätykseltä muistelemaan, kumpi on pahempi, ottaako riski vai soittaa ja tunnustaa ettei taida nyt ajokunto riittää. Demareilla tuntuu jotenkin olevan toi jälkimmäinen onkelma.
Tämä on juurikin se foorumi, jossa pitääkin ilmoitella, päättäjien toilailut,
mistä muualta äänestäjä saisi tietää henkilökohtaiset rikokset, ei saa salata.
Näin ainakin meillä vihreissä toimitaan!
Alatalon toilailusta ilmoitti lehdille poliisi, muuten olis pitänyt piilossa.
Kuka tuo henkilö oikeati on. Onko se aloittajan naapuri ?
Kateus? Jo on naurettavaa.
Hassuja kommentoijia.