Ultimatehome

Olen selannut noita Ultimatehomen mökkejä,ja siellä kiinnostukseni on heränyt parvelliseen mökkiin. Miten ovat pystyneet toimittamaan määräajassa ja kuinka tyytyväisiä ovat tilaajat olleet pakettiin.
Tiedosta kiitollinen.
94973
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Eikös Ultimate ole sma kuin entinen Rosendal, varokaa sitä firmaa ....

Äänestä

Käsiraha 100 mökkiä ja sen jälkeen konkurssi.
Firma on perseestä.
Monia petetty!

Äänestä
  • Paljonhan pahaa tuosta firmasta puhutaan,mutta kukaan ei ole konkreettisesti osoittanut että ketä on huijattu.Itsekin mietin kyseisen firman tuotteiden ostamista.

    Äänestä

  • Epäilyttää kirjoitti:

    Paljonhan pahaa tuosta firmasta puhutaan,mutta kukaan ei ole konkreettisesti osoittanut että ketä on huijattu.Itsekin mietin kyseisen firman tuotteiden ostamista.

    Ultimate on entisen rosendahlin omistajan nykyinen markkinointi-ja myynti firma.Ultimate ei itse valmista mitään vaan trokaa romuja valmistajilta ostajille.
    Firman isännän maineen tuntee ja vieläkin kärsii nahoissaan siitä moni paikallinen yhteistyökumppani ja asiakas porin seudulta.

    Mieti ihan rauhassa vaan ostamista mutta mieti samalla millaista elinkeinon harjoittamista haluat tukea.
    Kusetettuja todellakin löytyy kaikki ei ole vaan kateellisten panettelua.Toivottavasti et itse päädy yhdeksi jonon päähän.

    Äänestä

Jos oikeasti haluat päästä rahoistasi eroon, lahjoita ne ennemmin hyväntekeväisyyteen.

Äänestä
  • Ostimme ultimatelta takan kesällä. Tavara oli kutakuinkin sellaista kuin pitikin ja hinta-laatusuhde hyvä. Tiesin firman taustat joten maksoin käteisellä kuorma-autokuskille. Kannattanee vaatia tätä maksumahdollisuutta ja välttää viimeiseen saakka käsirahan maksua.

    Äänestä

  • Brysselin Jorma kirjoitti:

    Ostimme ultimatelta takan kesällä. Tavara oli kutakuinkin sellaista kuin pitikin ja hinta-laatusuhde hyvä. Tiesin firman taustat joten maksoin käteisellä kuorma-autokuskille. Kannattanee vaatia tätä maksumahdollisuutta ja välttää viimeiseen saakka käsirahan maksua.

    Käteiskauppa on ilmeisesti järkevintä,jää yllätykset vähiin.

    Äänestä

Kyseisen firman epärehellisyydet ovat jo vuosien takaa ja useamman konkurssin jatkoa .
Nyt on vain pilkottu entinen Rosendal eri yhtiöihin joista varmaan on vaikea saada edes vastuuhenkilöitä esiin.Törkeydet on saanut lukea monista lehdistä ja television rikosraportti on aihetta käsitellyt.Muutama kymmennen miljoonaa vanhaa markkaa etumaksuilla kerätty ja ei aikomustakaan mitään toimittaa.Samat henkilöt jatkavat nyt BISNESTÄ Rosendahlin raunioilla Ultimahomen nimellä.Senhän voi tietysti varmistaa,että maksaa vasta tavaran saatua,mutta mitä arvelette jos toimituksen jälkeen tulee jotakin reklamaatioita,hoidetaanko ne????

Äänestä

Laitanpa minäkin vielä oman varoitukseni Ultimasta tai Rosendahlista, samat huijarit siellä taustalla häärii.

Jos nyt kuitenkin päätät tilata mökin ja saat neuvoteltua maksunkin käteismaksuna rekkakuskille, joka tuo hirret tontillesi, NIIN AJATTELE VIELÄ SEURAAVAA:

olet ehkä tehnyt mökille perustukset valmiiksi ennen hirsien toimitusta. ENTÄPÄ, jos niitä hirsiä ei sitten tulekaan ja sinulla on kuitenkin tietylle mökille tehdyt perustukset.

Omalle sukulaiselleni kävi Rosendahlin kanssa juuri näin. Hän teki perustukset tilaamalleen mökille edellisenä syksynä ja sopi hirsien toimituksen tammikuulle. Vahinko vain, että Rosendahl meni konkkaan juuri joulukuussa eikä hirsiä enää tullutkaan. Sukulaiseni oli maksanut etukäteen hirret, joten hänen tappionsa oli noin 15.000 euroa. Sen lisäksi tontilla oli perustukset, jolle olikin tosi vaikeaa saada sopivaa mökkiä!

Älä suosi huijarivetoista yritystä!
Rosendahlin etumaksuhuijaukset ovat oikeuden käsittelyssä ja vajaa 200 huijattua etumaksun maksanutta asiakasta ovat ryhmäkanteella vaatimassa omiaan takaisin. Tuskinpa saavat.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ensikesäksi kirjoitti:

Olen selannut noita Ultimatehomen mökkejä,ja siellä kiinnostukseni on heränyt parvelliseen mökkiin. Miten ovat pystyneet toimittamaan määräajassa ja kuinka tyytyväisiä ovat tilaajat olleet pakettiin.
Tiedosta kiitollinen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu