ei muuten nouse. Korkokanta pysyy samana.
Korot nousee?
korot muka nousee???
7824
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Kengät sanoo koo koo koo
Korot varmaan siellä kengänpohjassa samoin
Muusta en tiedä, nimimerkkini SAATTAA johtaa harhaan jos siihen tuijottaa. Mutta tuskinpa siihen on kukaan koskaan silmäystäkään luonut.
Maikkarin tutkimuksen mukaan 48% suomalaisista uskoo koron nousuun, laskuun ei juuri kukaan. Vuoden vaihteessa vain kolmannes uskoi korkojen nousevan.
Kohta tulee itku, vollotus, pillitys ja niiskutus niille, jotka ovat ostaneet väärään aikaan!
milloi on oikee aika? Sä et taida saada ostettua ikänä; et saa luottoo. luuserihörhö
"Maikkarin tutkimuksen mukaan 48% suomalaisista uskoo koron nousuun, laskuun ei juuri kukaan. Vuoden vaihteessa vain kolmannes uskoi korkojen nousevan"
99,5% asunnon ostaneista on ollut sitä mieltä että korot nousevat tästä tilanteesta.
Sitäpaitsi sillä ei ole paskankaan merkitystä, ne nousee korkeintaan 2% tässä 3 seuraavan vuoden aikana ja samalla inflaatio kiihtyy, vähän mutta kuitenkin. Tulos verovähennyksineen on +-0. Ja tämä on FAKTA.
Voe voe, kaikesta näkee, että olet hyvin hyvin hermostunut. Ehkäpä jopa itkuisakin. Olet jo tainnut tajuta, että vaikka kuinka hoet ettei rommausta tule, tulee se yhtä varmasti kuin köyhän kuolema.
Hinnat tipahtavat ja sinä maksat loppuelämäsi arvotonta asunto-osakettasi.
Huhun mukaan suomi24:n talous/finanssiosastolla ollaan kyllästyneitä siihen, että siellä puhutaan vain asuntoihin liittyvistä asioista.
Säästä, voitat. Lainaa vain sen verran kuin on pakko. Älä tee elämästäsi liian tiukkaa pakettia=ostohinta/vakuudet. Lainamuoto ja aika vaikuttaa huimasti korkojen osuuteen. Varaudu siihen että korot saattavat (joku päivä) olla jopa kaksinkertaiset nykykorkoon nähden.