ei muuten nouse. Korkokanta pysyy samana.
Korot nousee?
7
820
Vastaukset
- Pankkitoimihenkilö (Euroopa...
Kengät sanoo koo koo koo
Korot varmaan siellä kengänpohjassa samoin
Muusta en tiedä, nimimerkkini SAATTAA johtaa harhaan jos siihen tuijottaa. Mutta tuskinpa siihen on kukaan koskaan silmäystäkään luonut. - Vaahto
Maikkarin tutkimuksen mukaan 48% suomalaisista uskoo koron nousuun, laskuun ei juuri kukaan. Vuoden vaihteessa vain kolmannes uskoi korkojen nousevan.
Kohta tulee itku, vollotus, pillitys ja niiskutus niille, jotka ovat ostaneet väärään aikaan!- Ostin taas...
milloi on oikee aika? Sä et taida saada ostettua ikänä; et saa luottoo. luuserihörhö
- Suu Vaahdossa
"Maikkarin tutkimuksen mukaan 48% suomalaisista uskoo koron nousuun, laskuun ei juuri kukaan. Vuoden vaihteessa vain kolmannes uskoi korkojen nousevan"
99,5% asunnon ostaneista on ollut sitä mieltä että korot nousevat tästä tilanteesta.
Sitäpaitsi sillä ei ole paskankaan merkitystä, ne nousee korkeintaan 2% tässä 3 seuraavan vuoden aikana ja samalla inflaatio kiihtyy, vähän mutta kuitenkin. Tulos verovähennyksineen on -0. Ja tämä on FAKTA. - Vaahto
Suu Vaahdossa kirjoitti:
"Maikkarin tutkimuksen mukaan 48% suomalaisista uskoo koron nousuun, laskuun ei juuri kukaan. Vuoden vaihteessa vain kolmannes uskoi korkojen nousevan"
99,5% asunnon ostaneista on ollut sitä mieltä että korot nousevat tästä tilanteesta.
Sitäpaitsi sillä ei ole paskankaan merkitystä, ne nousee korkeintaan 2% tässä 3 seuraavan vuoden aikana ja samalla inflaatio kiihtyy, vähän mutta kuitenkin. Tulos verovähennyksineen on -0. Ja tämä on FAKTA.Voe voe, kaikesta näkee, että olet hyvin hyvin hermostunut. Ehkäpä jopa itkuisakin. Olet jo tainnut tajuta, että vaikka kuinka hoet ettei rommausta tule, tulee se yhtä varmasti kuin köyhän kuolema.
Hinnat tipahtavat ja sinä maksat loppuelämäsi arvotonta asunto-osakettasi.
- Vaahto
Huhun mukaan suomi24:n talous/finanssiosastolla ollaan kyllästyneitä siihen, että siellä puhutaan vain asuntoihin liittyvistä asioista.
- Vinkki
Säästä, voitat. Lainaa vain sen verran kuin on pakko. Älä tee elämästäsi liian tiukkaa pakettia=ostohinta/vakuudet. Lainamuoto ja aika vaikuttaa huimasti korkojen osuuteen. Varaudu siihen että korot saattavat (joku päivä) olla jopa kaksinkertaiset nykykorkoon nähden.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 925941
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h804772Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv943011Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p262790Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska252046Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191496Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3351057Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?851028Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚125950- 48764