Suden ääni

Runostani tuli susi

se raateli minut verille

ja jätti
5213
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

napakymppi tämä runo!

Äänestä

tack :)

Äänestä

niin voi käydä... tragedia sinänsä, mutta pienesti ja osuvasti kerrottu.

Äänestä
  • Yössä makasit vuodet
    kunnes
    susi valaisi runolla

    Äänestä

Susi sai runon laulamaan
minun vereni äänellä

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ajatusten kirjoitti:

Runostani tuli susi

se raateli minut verille

ja jätti

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu