Edelläkävijä

Toyota taas edelläkävijänä, no saahan saksalaiset taas jotain koipiotavaa.

http://www.tuulilasi.fi/uutiset/toyota-aloittamassa-vetyautojen-tuotannon-vuoden-loppuun-mennessa
1069
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Siis kopioitavaa. Kuitenkin joku siihen takertuu.

Äänestä

Ei kuulosta hyvältä. Silloinkin Toyota kun tekee jotakin huolella ja kunnolla, lopputuloksena on järjetön määrä takaisinkutsuja ja jopa kuolleita Toyota- kuskeja.

Nyt sitten kiireessä heittävät vielä laajemmasti testaamattomat värkkinsä tuotantoon etuajassa. Ruumiita tuossa tulee, niitä ei sitten massiivislla takaisinkutsukampanjoilla enää korjatakkaan.

Äänestä

Niin kun kirjoitin "Petteri Itkee Taas"

Äänestä

Päivystävä Petteri xx xx on paikalla 24/7...

Haa haa haa kyllä on kova halu mollata. Kuten joku sinulle kirjoitti osuvasti toisessa ketjussa.

"Sinä profeetta käyt täällä toyotan palstalla sen takia että pelastat toyokuskeja kauhealta kohtalolta. Näitä paholaisen pentuja joiden mielen on sokaissut automerkin palvonta. Oi kiitos että pelastat nämä uuden auton hankkijat kadotuksesta ja käännytät heidät ostamaan jonkun euromerkin, mieluummin BMW.

Kiitos tästä lähimmäisen rakkaudesta.

Mutta tätä en vielä ymmärtänyt, kerrotko minulle vähäosaiselle raukalle mitä tarkoitit. Olin aistivinani pientä katkeruutta tuossa, mutta olen varmaan väärässä koska olen vähempiosainen raukka.

"Toyotaa kohtaan ei le mitään katkeruutta"

"Toyotia on ollut, mutta ei tule enää. Nykyisiäkin Toyotia on tullut ajettua, mutta en vapaaehtoisesti sellaisen ratin taakse enää asetu. En edes kuse Toyota- liikkeen suuntaan"

Äänestä

Hienoa toyota, hyvä että joku kehittää jotain uutta. Onhan se kova isku näiden miniturbomoottorien tekijöille jotka ei edes niitä ole saanut toimimaan. Japsit teki niitä jo 80 luvulla. Ja tajusivat lopettaa ajoissa. No sakemannit ne kopioi 20v myöhemmin ja miten kävikään. Maailman surkeimpia koneita tuli. Autoliikkeet täyttyy noista takuuajan ohittaneista tsi koneella varustetuista autoista. Ja huomioikaa toyota on puhunut polttokennoautoista jo kauan. Joten asia on ollut kauan suunnittelussa ja työnalla. Turha petterin siinä vinkua jostain kuolemista jo etukäteen. Mene vaikka GM palstalle kirjoittelemaan niistä välillä.

Äänestä
  • niitä vetypommeja tehdään vain korkeintaan 10 kpl kuukaudessa, pieni todennäköisyys joutua lähettyville, kun se poks....

    Äänestä

Kyllä huomaa ettei petterien tietotaito riitä edes kunnon provoihin. Voi raukkoja. No nämä ei olekaan mitään teinien juttuja, vaatii hiukan enemmän älyllistäkin ajattelua.

Äänestä
  • Tänä aamuna noita Tojo- edelläkävijöitä oli tiellä ihan riittävästi.
    Meinasin myöhästyä töistä noiden peevelin jonojarrujen takia.

    Äänestä

  • Rockefeller! kirjoitti:

    Tänä aamuna noita Tojo- edelläkävijöitä oli tiellä ihan riittävästi.
    Meinasin myöhästyä töistä noiden peevelin jonojarrujen takia.

    Lähde ajoissa töihin. Turha sitä pommiinnukkumista on toisten syyksi laittaa. Onhan se surkea katsella kun tuollaiset pyrkyrit yrittää puikkelehtia siellä liikenteessä ja sitten pian könnäävät siinä edessä liikennevaloissa. Voittivat tuolla hirvittävällä panostuksella kolme sekunttia.

    Äänestä

  • Edellämenijä kirjoitti:

    Lähde ajoissa töihin. Turha sitä pommiinnukkumista on toisten syyksi laittaa. Onhan se surkea katsella kun tuollaiset pyrkyrit yrittää puikkelehtia siellä liikenteessä ja sitten pian könnäävät siinä edessä liikennevaloissa. Voittivat tuolla hirvittävällä panostuksella kolme sekunttia.

    Papat lähtevät liikenteeseen ajoissa ilman kiirettä, eturauhanen on herättänyt jo klo 4 aamulla..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


PetteriItkeeTaas kirjoitti:

Toyota taas edelläkävijänä, no saahan saksalaiset taas jotain koipiotavaa.

http://www.tuulilasi.fi/uutiset/toyota-aloittamassa-vetyautojen-tuotannon-vuoden-loppuun-mennessa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu