Hei, onko täällä muita walk-in sieluja? Paljonkohan meitä on esim. täällä Suomessa?
Walk-in
6
1586
Vastaukset
- rv4v4
Siis 'walk-in sielu' tarkoittaa mitä?
- walkin3
No tässä vaikka yksi:
http://healing.about.com/od/spirituality/a/walk-in-souls.htm - vwvvwvw
Käveleesisään sielut eivät varasta tai sieppaa muiden kehoja pakolla. Sisäänkävely tapahtuu vain kun kaksi sielua sopii paikkojen vaihdosta.
Alkuperäinen sielu kehossa haluaa syystä jos toisesta takaisin taivaaseen ja pyytää siksi toista sielua jatkamaan kyseistä kehollista elämää.
Sisäänkävellyt sielu omii tuon kehon ja jatkaa persoonallisuutta joka on jo aijemmin perustettu.
Vaikuttaa kyllä vain vilkkaalta mielikuvitukselta, mutta eihän sitä koskaan tiedä? - MistäOnKyse
Tosi mielenkiintoista. Tuli vain mieleen,että onko kyse dissosiaatiosta. Dissosiaatiota potevat muistavat huonosti menneisyyttään ihan kuin joku toinen henkilö olisi sen kokenut. Amnesiaa on tyypillisttä myös Walk in kokemukselle. Minulla ei ole sellaista ilmennyt,mutta asia kiinnostaa. Suomenkielistä kirjallisuutta asiasta on vähän. Ensi kertaa törmäsin asiaan kuunnellesani youtubessa tähtitieto 2 ohjelman
- tolpatvälkkyy
Minulla on Drive-in -sielu. Se tulee kuvioihin aina autolla ajaessa. Sillä on Ruusperin kaasujalka. Kokemukseen liittyy monesti ihmeellistä salamointia tien varrella olevissa tolpissa, liekö sitten sitä aave-energiaa vai mitä, elmontulia?
Taitaa kuulua skitsofrenia-ilmiöiden mielenkiintoiseen seurakuntaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh811973Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr1091705- 1801286
- 225707
- 59698
Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos
Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol6666- 56610
Trumpille jälleen voitto
Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako199566- 46508
Haluan teidät molemmat elämääni
Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </337472