Sähköpostiin sataa roskapostia uudistuksen jälkeen !?

kilpailijalleko?

Kuinka tämä sähköpostin uudistus toi roskapostittajat häiriköimään s-postiini???
Lisäksi uudistetussa suomi24 s-postipalvelussanne ei ole toimivaa roskapostittajien torjuntavaihtoehtoa kuten oli aikaisemmassa versiossa.

Kannattaako uudistuksia / muutoksia tehdä pelkästään uudistusten tekemisen vuoksi, vai olisiko ensin hyvä kehittää toimiva systeemi ...?

5

151

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • rickhard scary

      Sama ongelma tuntuu olevan chatin puolella. Uudistetaan uudistuksen vuoksi ja uudistus on raakile, joka ei toimi, eikä yp tee asialle mitään. Monopoliasema saa aikaan sellaista ;)

    • sori24vaikohtamuu

      Aivan oikein sanottu! Vaikka kuinka paljon tulee roskapostia ja vaikka kuinka yrittäs estellä niin ei...uudestaan ja uudestaan tulee.. osassa roskapostia on muka se poisto osoite jossa miljoona merkki että mihin sivulle pitää mennä estämään. Aikaisempi 24 oli paljon parempi sähköpostin suhteen!!! Tai laittakaa tähän uuteen sama vaihtoehto mistä voisi pienestä pakista klikata ja sähköposti torjuttu!!! Olisiko ylitsepääsemätön vaihtoehto vai jyllääkö markkinavoimat eli raha minkä tähden pitää häiritä normaaleja ihmisiä että 24 saa tuloja ...vai mikä mättää? ja vielä ettänykyisten sähköposti pitää avata torjuakseen tai yrittäessään torjua.. aiemmin ei tarvinnut,vain klik ja esto pääle ja pois. Voi myös saastuttaa koneen kun availee kaikkia posteja.
      kiitos. Helpotti!

    • -paavo-

      MISSÄ VIIPYY RATKAISU / PARANNUS TÄHÄN ASIAAN SUOMI24 ???
      Vai haluatteko päästä asiakkaistanne eroon kenties ?

    • Hyvää huomenta Suomi24.

      Olen käyttänyt teidän sähköpostijärjestelmää uskollisesti jo kahdeksan vuoden ajan. Uudistuksenne jälkeen olette kuitenkin poistaneet lähettäjän esto-toiminnon mikä toimi loistavasti. En ole ongelman kanssa yksin, joten toivon että voisitte yksinkertaistaa ei-toivottujen viestin poistamista tai palauttakaa vanha järjestemä takaisin, mikä helpotti sähköpostin tarkistamista.

      Yst.terveisin
      Miettinen

    • varsin omituista

      Eivätpä vaivaudu näköjään Suomi24:lta edes vastaamaan ...

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia

      Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell
      Maailman menoa
      272
      6052
    2. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      64
      3088
    3. Sinä eräs, pyydän......

      AUTA mua ole kiltti. Ei mun takia vaan.... Miten saan sut kiinni?
      Ikävä
      200
      2961
    4. Kohta katson sun kuvaasi

      ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa
      Ikävä
      23
      2302
    5. Nimikirjaimet

      Kuka kaipaa ketä 🥰
      Ikävä
      72
      1788
    6. VOI TÄTÄ ILON

      JA ONNEN PÄIVÄÄ 😂
      Tuusniemi
      145
      1548
    7. Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan

      Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a
      Maailman menoa
      191
      1493
    8. Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi

      jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?
      Ikävä
      162
      1458
    9. Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?

      Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?
      Ikävä
      112
      1428
    10. Mies, ajattelemmekohan toisiamme juuri nyt?

      Olet mielessäni, vanhempi mies
      Ikävä
      90
      1334
    Aihe