Sähköpostiin sataa roskapostia uudistuksen jälkeen !?

kilpailijalleko?

Kuinka tämä sähköpostin uudistus toi roskapostittajat häiriköimään s-postiini???
Lisäksi uudistetussa suomi24 s-postipalvelussanne ei ole toimivaa roskapostittajien torjuntavaihtoehtoa kuten oli aikaisemmassa versiossa.

Kannattaako uudistuksia / muutoksia tehdä pelkästään uudistusten tekemisen vuoksi, vai olisiko ensin hyvä kehittää toimiva systeemi ...?

5

149

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • rickhard scary

      Sama ongelma tuntuu olevan chatin puolella. Uudistetaan uudistuksen vuoksi ja uudistus on raakile, joka ei toimi, eikä yp tee asialle mitään. Monopoliasema saa aikaan sellaista ;)

    • sori24vaikohtamuu

      Aivan oikein sanottu! Vaikka kuinka paljon tulee roskapostia ja vaikka kuinka yrittäs estellä niin ei...uudestaan ja uudestaan tulee.. osassa roskapostia on muka se poisto osoite jossa miljoona merkki että mihin sivulle pitää mennä estämään. Aikaisempi 24 oli paljon parempi sähköpostin suhteen!!! Tai laittakaa tähän uuteen sama vaihtoehto mistä voisi pienestä pakista klikata ja sähköposti torjuttu!!! Olisiko ylitsepääsemätön vaihtoehto vai jyllääkö markkinavoimat eli raha minkä tähden pitää häiritä normaaleja ihmisiä että 24 saa tuloja ...vai mikä mättää? ja vielä ettänykyisten sähköposti pitää avata torjuakseen tai yrittäessään torjua.. aiemmin ei tarvinnut,vain klik ja esto pääle ja pois. Voi myös saastuttaa koneen kun availee kaikkia posteja.
      kiitos. Helpotti!

    • -paavo-

      MISSÄ VIIPYY RATKAISU / PARANNUS TÄHÄN ASIAAN SUOMI24 ???
      Vai haluatteko päästä asiakkaistanne eroon kenties ?

    • Hyvää huomenta Suomi24.

      Olen käyttänyt teidän sähköpostijärjestelmää uskollisesti jo kahdeksan vuoden ajan. Uudistuksenne jälkeen olette kuitenkin poistaneet lähettäjän esto-toiminnon mikä toimi loistavasti. En ole ongelman kanssa yksin, joten toivon että voisitte yksinkertaistaa ei-toivottujen viestin poistamista tai palauttakaa vanha järjestemä takaisin, mikä helpotti sähköpostin tarkistamista.

      Yst.terveisin
      Miettinen

    • varsin omituista

      Eivätpä vaivaudu näköjään Suomi24:lta edes vastaamaan ...

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävä sinua

      Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k
      Ikävä
      35
      4203
    2. Oletko sä oikeesti varattu?

      Että sen takii ei voida olla tekemisissä?
      Ikävä
      55
      2915
    3. Otavassa tapahtuu!

      Rakennuspalo, yläkerta tulessa. Henkirikosta epäillään. Tiettyä henkilöautoa etsitään, minkä mahdollinen epäilty ottanut
      Mikkeli
      46
      2828
    4. Horoskooppikysely

      Oma ja ikävän kohteen horoskooppi? Sopivatko yhteen?
      Ikävä
      30
      2603
    5. Tulemmeko hyvin

      Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s
      Ikävä
      8
      2555
    6. Pitkäaikaiset työttömät työllisyystöillä takaisin yhteiskuntaan

      Vaikka se vähän maksaakin, niin parempi on valtion teettää hanttihommia, jottei yksilöistä tule yhteiskuntakelvottomia.
      Maailman menoa
      324
      2551
    7. Rakas, kerro mulle

      Miltä se tuntuu?
      Ikävä
      38
      2129
    8. Kesäseuraa

      Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t
      Ikävä
      54
      1875
    9. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      46
      1673
    10. Oletko ollut vihainen, suuttunut tai pettynyt

      johonkin kaivattusi toimintaan?
      Ikävä
      141
      1527
    Aihe