miten puhkaistaan asuntokupla

Helposti, lyökää kaikki kulutus minimiin ja varokaa vainnostamasta suomalaista tuotetta ellei se ole halvin tuote, mitä se ei koskaan ole. Näin saadaan talous polvilleen ja kaikki hinnat laskevat.
159
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Mitäs sitten tehdään halvoilla hinnoilla, kun kaikki ovat työttömiä ja persaukisia?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pikku neuvo kirjoitti:

Helposti, lyökää kaikki kulutus minimiin ja varokaa vainnostamasta suomalaista tuotetta ellei se ole halvin tuote, mitä se ei koskaan ole. Näin saadaan talous polvilleen ja kaikki hinnat laskevat.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu