Paikallisessa S-marketissa puhuivat kesäisiä ilo uutisia.
Paljakan Akka ja Massey Romppainen ovat kuulema tulisesti rakastuneet,
ja vielä kaikenlisäksi toisiinsa.
Huhujen mukaan rakastuneet järjestävät tulevana juhannuksena,
vonkalla ennen näkemättömät juhlat.
(livenä paikalla kumpikin)
Paljakan Akka ja Massey Romppainen ovat kuulema tulisesti rakastuneet,
ja vielä kaikenlisäksi toisiinsa.
Huhujen mukaan rakastuneet järjestävät tulevana juhannuksena,
vonkalla ennen näkemättömät juhlat.
(livenä paikalla kumpikin)
Vastaukset 18
Vanhimmat
Nyt ensviikollako?
No ei tainnut hyrynsalmisilla mennä jakeluun, että PaljakanAkka ja Massey Romppainen ovat yksi ja sama henkilö? Ja onhan minulla pari muutakin nimimerrkiä takataskussa...
Ookko Nanteki?
Minä kyllä oon tiennyt tästä suhteesta pitkään. Massey on semmoinen pahemman luokan elostelija joka lentää kukasta kukkaan ja hälle kelpaa kumpainenkin sukupuoli, myös traktorit. Taisi Nantesta tulla aisankannattaja.
Nante nyt ei sikäli ole pillulade, että tämä mitenkään meidän suhdetta heiluttaisi
Joka näkee Paljakan akan luonnossa ymmärtää heti, että ei ota monella eteen sen kuvotuksen kanssa. Aromipesänsäkin haisee niinkuin ketunsyötti aina kun muori perkkautuu S-Marketin hevihyllyssä.
Kauneus on katsojan silmissä. Mitä tähän aromipesän tuoksuun tulee, niin kautta aikain tuoksu on houkutellut lisääntymiskykyisiä uroita, haaskalle saattaa saapua myös Kettunen. Olipa kyseessä nuori tai muori niin kiimaisia uroita löytyy, vaikkapa joku peräkammarin poika joka haluaa päästä poikuudestaan. Onhan paljon parempi että joku kokenut auttaa näitä kokemattomia saamaan elämänsä kliimaksin, sittenhän sitä joutaa vaikka kuolla.
Jokaisen kunnon kansalaisen täytyy auttaa puutteessa eläviä lajitovereitaan, eikö totta. On vastuutonta antaa lähimmäisen pakahtua elämäneliksiiriinsä. Olen nähnyt monta miestä joilla silmät pullistuu päästä paineen kasvaessa nivusissa. Ajatelkaa sitä tuskaa kun tuon onnettoman maanmatosen verenpaine kasvaa ja tattispala muuttuu sinisenmustaksi ja oikein sykkii. Voi sitä autuutta kun tuon tuskan saa purkaa, sanonko minne ? Ajatelkaa te lajitoverit, kuinka kiitollinen tuo miehen puolikas on aktin jälkeen, valmis tekemään mitä vain. Voi kuinka minä nautin tuosta lähimmäisen auttamisesta, ennen kaikkea minkälaisen tunteen minäkin saan siinä sivussa.
Massey on viettänyt hiljaiseloa sen jälkeen, kun paljasti Paljakan akan olevan ulkopaikkakuntalaisen ja sen Nanten olevankin kuminen dildo.
Paljakka on ollut peä utareissa sen jälkeen.
Kirkolla ovat kuntalaeset tulleet veit silimissä Masseytä kiittämään ja onpa moniaat tuoneet jopa kahvepakettie eli kossuo palakinnoksi.
Sittä kun paljakka alakaa toas elämöemään, niin eiku sannoa Massikalle, niin pannaan muorin kyöttä kartanolle.
Ja se Nande sinne värisilimään
Hyvä amassey Fergusonni! Veit munat suustani!
Aamusydämellä ohjelmassa näkyy, kuinka selvitä alkoholismista.
Kannattaa hakeutua hoitoon jos on ongelmia, eli ryypyn välit ovat liian pitkät.
Ainakin jos viina loppuu eikä Alko olekaan auki niin silleen olen selevinnyt
Minä otan vain silloin kun itellä on tai joku tarjoaa.
Oottako kuulleet jotta jaloviina ois tarjouksessa juhannus viikolla. Näin saadaan väriä tämänkin kylän elämään mikäli jollakin pääsee oksennus. Lisäksi paikallisessa kaupassa värilliset limsat ovat myöskin tarjouksessa, samaisen asian takia. Tarjouksien takaa löytyy ihan kuntatasolla tehty päätös, ajatellen tämän kyläyhteisön parasta. Mittumaarina voi kilpailla kellä laatta lentää pisimmälle. Taidanpa aloittaa pohjien oton jo nyt, olen kuullut jotta harjoitus tekee mestarin
Kysymys viestiketjun aloittajalle. Mitä toimintaa siellä on ? kannattaako tulla ?
Johan nää jutut luettuaan saa todeta - ei kannata Hyrynsalmelle tulla. Ohi ja äkkiä varoen ettei takinliepeisiin riidankylväjät tartu.
niin se vain on