Maataloustuki

on siirettävä tuontitueksi.
Kehitys määrärahat saadaan laskuun ja peruspäivärhan tai toimeentulotuki alle 60 000 tilan haltijalle tulee halvaksi nykyiseen systeemiin nähden.

Isäntien imettäminen on lopetettava, mitä suurenpi tila sen suuremmat tuet.
162
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kuules nyt pitkätukkainen ponnari poika, jos menisit endimmäiseksi duoritramaan asevelvollisuutesi jossa kasvaisit mieheksi ennenkuin kirjoitat täällä mitä sattuu, senjälkeen voisit hakea töihin telakalle, ai niin mahtaako niitä olla kun raumaltakin loppus kun ei läyppa käy kun telakkatuki on ranskassa suurempi, mene fäkäri syömään ranskaan halpaa ruokas ja töihin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tuet pois kirjoitti:

on siirettävä tuontitueksi.
Kehitys määrärahat saadaan laskuun ja peruspäivärhan tai toimeentulotuki alle 60 000 tilan haltijalle tulee halvaksi nykyiseen systeemiin nähden.

Isäntien imettäminen on lopetettava, mitä suurenpi tila sen suuremmat tuet.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu