Mitä nuuskia ja mihin hintaan myynnissä silja serenadella? Mitkä ovat nuo nuuskan myyntiajat?
Nuuskaa serenadelta
8
3159
Vastaukset
- Siinä taas kerran
Torni 60 egeä, tax-freen aukioloaikoina.
- korjausta
Tosin suomen lipun alla olevalla aluksessa saa tuota ruåttalaista paskaa myydä ainoastaan ruotsin aluevesillä
- So what!
korjausta kirjoitti:
Tosin suomen lipun alla olevalla aluksessa saa tuota ruåttalaista paskaa myydä ainoastaan ruotsin aluevesillä
Yks hailee millä keinolla haluaa suusyövän saada.
On kuule pirun tuskallinen tauti. Loppupuolella ei mikään särkylääke auta ja morkkukaan ei auta, koska vaikka annosta lisää, se ei vaan enää tehoa.
- Oikea tieto
Nuuskaa myydään Ruotsin lipun alla liikennöivillä Silja Symphonylla ja Silja Galaxylla.
Suomen lipun alla liikennöivillä Baltic Princessillä ja Silja Serenadella vain alusten ollessa Ruotsin aluevesillä (Helsinki-Tukholma klo 08.00-09.30 ja Tukholma-Helsinki klo 17.00-21.30).
Nuuskaa myydään myös Tallinna-Tukholma-linjalla.
Riika-Tukholma-linjalla nuuskaa ei myydä.
Ja torni ei todellakaan maksa 60e vaan vähän yli 30e. Ja 3 tornia saa tuoda suomeen.- Kas kun keksit
Ken uskoo, se häpee
- Kulliipilluupallii
Kas kun keksit kirjoitti:
Ken uskoo, se häpee
Haista virta t kikkihiiri
- Ihan-ilmaista
Aina välillä sitä löytyy myös ulkokannelta. Sen kun raavit.
- Tarkka-vastaus
Vain sitä mitä on täksin hyllyillä aukioloaikoina.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta663402Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh463222Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1272850- 462579
- 311973
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘271860- 481646
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä871525- 391340
Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k391321