Miten lisätä mukavuuksia?

Kesän lapsi :)

Hei, olen nuori nainen ja asun vanhempieni kanssa omakotitalossa missä on iso piha ja olenkin nyt tänäkesänä oppinut ensinmäistä kertaa nauttimaan siitä. Pihallamme on amme suojaisan aitauksen ympäröimänä, on aurinkotuoli ja penkkiä, on grilli ja mainittakoon vielä, että sisällä on jo puulämmitteinen sauna. Langattomat kuulokkeet on myös jo ja käytänkin niitä aina ulkona ollessani.

Onko mitään muuta ns. "luxusta"?, mukavuuden tuojaa mitä voisi laittaa tai kehittää ulos? Jos et tuohon osaa vastata niin olisin kiitollinen jos auttaisit minua miettimään ja vastaisit tähän: mistä mukavuudesta et ikinä luopuisi sisällä/ulkona?

8

258

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mahtuuko pihallenne uima-allas?

    • mainio idea

      Huussi

    • osasin vastata

      Oma afrikkalainen palvelija. Siinä on mukava istuskella aurinkotuolissa ja parilla taputuksella tuo nöyrä palvelija uuden drinkin/kaljan.

    • plösö

      Kitke rikkaruoja,leikkaa nurmikko,haravoi...

    • Viinarypäle

      Hommatkaa palju, kesäkeittiö on myös tosi mukava, tai joku mahdollisesti lasiseinäinen kesähuome jossa voi grillata, se voi toimis osin kasvihuoneena ym.

    • tässä alkuun

      Terassi (ehkä katettu), kangaskatos metallirungolla, päivänvarjo, pöytä ja tuolit, kesäruokailupaikka, kasvimaa, kasvihuone, kukkaistutuksia, koristepensaita, marjapensaita, pihalaattoja, uima-allas, poreallas, kylpytynnyri, keinu, riippumatto, päivänvarjo, huvimaja, pihavalot, savustuspaikka jne..

      Mistäkö en luopuisi sisällä ja ulkona..?

      Sisällä se taitaisi olla pyykinpesukone ja ulkona katettu terassi grilleineen.

    • Kesäkeittiö+olohuone

      Meillä on pihalla, kasvihuone, jossa kasvattelen mansikkaa, tomaattia, sokeriherneitä, kurkkua, salaattia, paprikaa ja erilaisia yrttejä. Katetulla terassillä on pari sohvaa, joissa voi nukkua hyvin päikkärit, ruokapöytä, tuolit, sähkösavustin, kaasugrilli ja stereot.

    • dedfd

      Kommentoiko aiheen aloittaja enää tähän ?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      78
      6387
    2. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      41
      5468
    3. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      62
      4299
    4. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      76
      4169
    5. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      68
      3923
    6. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      80
      1307
    7. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      328
      1135
    8. Anteeksi kaikesta...

      Olin tosi hölmö...
      Ikävä
      60
      1080
    9. Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana

      Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?
      Ikävä
      32
      900
    10. Toivotko, että

      Toivotko, että hän yrittäisi jutella sinulle? Vai toivotko, että itse voisit mennä juttelemaan?
      Ikävä
      62
      831
    Aihe