Elikkäs.
Tarkoituksena olisi hiukan pyrkiä päivittämään konetta, mutta en oikein tiedä millaista palikkaa laittaa sisään. Tällä hetkellä pelien kanssa ongelmia tuottaa lähinnä grafiikat, mutta jos näyttiksen vaihtaa, niin sitten pitää vaihtaa kotelo ja virtalähdekin. Tarkoitus olisikin saada tietää suht. edullisia ja hyviä, yhteensopivia vaihtoehtoja. Alla vielä koneen tietoja, jos ne nyt jotain auttaisivat:
Kone: Acer Aspire X3400
Käyttis: Win 7 64bit
Suoritin: AMD Athlon II X2 250 (Tuplaydin, 3,0 GHz)
Näyttis: AMD Radeon HD 5450 (2297 MB) [low-profile, HTPC-kone]
RAM: 4096 MB (DDR3)
Emolevystä ei tietoa, virtalähde muistaakseni 200W. KOne on kohta 3 vuotta vanha, aikoinaan ostettu verkkokauppa.com:sta. Tarvittaessa voin ottaa lisää koneesta, mutta tuossa on nyt ainakin jotain pientä.
Tarvittisin hiukan apua
caradrash
1
131
Vastaukset
- * * * * *
Itse lähtisin aluksi ihan sillä, että ostaisin uuden kotelon ja kunnon virtalähteen. Et sinä 200W virtalähteestä saa mitään tehoja irti, eikä tuohon koteloonkaan voi oikein mitään järkevää asentaa.
Sen jälkeen voitkin sitten päivitellä vapaammin
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 73893
Miltä se tuntuu
Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s104768- 54713
- 41684
- 49644
- 44640
- 31629
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?34577- 50570
- 38516