Paras yö ikinä [Kurpizza X Israelin Tutkija

Oli kaunis ilta, tuuli ulvoi hiljaa ja katselin tähtiä. Olin puun alla ja nojasin puuhun, mietin, että miten maailma voi olla näin kaunis. Pöllö huhuili jossain, taivas oli pilvetön ja kauniit tähdet näkyivät hienosti. Täältä kukkulalta oli todella kaunis näköala, paljon metsää, vuoria, kukkapeltoja. Ihan kuin olisin taivaassa, Kurpizza nautti tästä illasta. Tähdenlento lensi taivaan ohitse ja Kurpizza hymyili itsekseen. Enään puuttui vain yksi asia, lemmitty.

Kurpizza vain huokaili ja toivoi. Kurpizza sulki silmänsä, pian hän vain lähti leijumaan tähtien suuntaan ylös. Kurpizza leijui avaruuteen, miten kaunis näkymä avaruudesta olikaan. Israelin Tutkija oli täällä avaruudessa, hän hymyili ja katsoi Kurpizzaa.
"Eikö olekkin kaunista?", hän kysyi.
"Kyllä.", Kurpizza vastausi lumoutuneena.
"Vien sinut johonkin viälä kauniimpaan paikkaan", Israelin tutkija hymähti.
He leijuivat yhdessä kauniille yölliselle kukkapellolle, jossa hyppi pari jänistä. Kurpizza meni makuu asentoon kukkapellolle Israelin Tutkijan viereen. Tuuli puhalsi rennosti ja tähdet hehkuivat kauniisti.
"Israelin Tutkija..", Kurpizza katsoi tutkijaa silmiin.
"Niin, Kurpizzaiseni?", Tutkija kysyi.
Kurpizzan pää lähestyi Israelin Tutkijan päätä ja tämän pää Kurpizzan päätä, pian eläimet kerääntyivät heidän ympärille ja he suutelivat.

Kurpizza ja Israelin tutkija joutuivat johonkin kalliolle, josta oli kaunis metsä näkymä. (Vähän niinkuin Roope Ankan elämät ja teoissa Klondyken metsä) Molemmat saivat siivet ja hyppäsivät kalliolta kauniiseen maisemaan, avasivat siivet ja lentelivät. Tekivät kaikkia romanttisia liikkeitä ilmassa, rakkaus oli todella suuri.
"Kurpizza..", Israelin Tutkija oli sanomassa jotain.
"Niin?", Kurpizza kysyi erittäin toiveikkaana.
"Minä rakastan sinua.", Israelin Tutkija sanoi.
"Jes!", Kurpizza purskahti onnesta itkuun ja ryntäsi halaamaan tutkijaa.
"Minäkin rakastan sinua.", Kurpizza pussasi Tutkijaa.
He lähtivät lennolle kauniin tähtitaivaan ylle, siellä he lentelivät ja tekivät ilmasuukkoja.
Preppertow katsoi tilannet ja hänkin jopa heltyi, mutta pian hän imi jo viinapulloansa.
"Tämä on niinkuin unelmistani!", Kurpizza ajatteli onnellisena.

Pettymyksekseen Kurpizza heräsi tämän saman puun juurella, kauniina iltana, mutta kun hän vilkaisi sivulle hän näki siinä siivekkään Israelin Tutkijan. Jota Kurpizza halasi tiukasti ja molemmat viettivät koko yön puun juurella maaten ja haaveillen. He kirjoittivat puuhun tekstin Kurpizza Israelin Tutkija ja sen ympärille sydämmen.

Nämä 70v, he ovat olleet yhdessä onnellisina ja he käyvät yhä joka kuukausi tuon puun luona, haaveillen nuoruus päivistään.


[Loppu] Romanttista :3333

7

117

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mitä vittua? Mistä tuollaita sait päähäsi? Motarista Israelin tukijaan? Te olette sairaita välillä...

      Ei kyllä yhtään vastaan minun unelmia tai luonnetta... Sori vaan... Ja miksi teit IT:stä jonkun puolienkelin? (Muistuttiko hän luonteeltaan Tiberiusta vai Michemiä, eli auottiinko vain päätä vai hakattiinko intiaanikirveillä pää irti?)

      Sydämmen. Sydämeen ei mahdu kahta ämmää, siinä on aina yksi m-kirjain...

      • Unohdit minut, Valkyria! Enkö ole tarpeeksi miehekäs sinulle?!

        Ällöromanssiplussaa, eikä yhtään seksiä, toisin kuin Häräntappoaseessa.


      • icepicked kirjoitti:

        Unohdit minut, Valkyria! Enkö ole tarpeeksi miehekäs sinulle?!

        Ällöromanssiplussaa, eikä yhtään seksiä, toisin kuin Häräntappoaseessa.

        Sori, en ole satavarma sukupuolestasi ja olen hetero... Eikä minua olla paritettu sinun kanssa... Vai johtuuko tämä siitä, että sinä ja IT väitätte olevanne sama henkilö??

        Tappoase on luettuna! Haikea ja realistinen loppu...


      • kurpizza kirjoitti:

        Sori, en ole satavarma sukupuolestasi ja olen hetero... Eikä minua olla paritettu sinun kanssa... Vai johtuuko tämä siitä, että sinä ja IT väitätte olevanne sama henkilö??

        Tappoase on luettuna! Haikea ja realistinen loppu...

        Etkö aio heittäytyä? Etkö edes hetkeksi, rakas? Tukijakin teki niin...

        En ole saanut kirjaakaan luetuksi kuin sivulle 161 asti. Menen itkemään itseni uneen, oi Valkyria!


      • icepicked kirjoitti:

        Etkö aio heittäytyä? Etkö edes hetkeksi, rakas? Tukijakin teki niin...

        En ole saanut kirjaakaan luetuksi kuin sivulle 161 asti. Menen itkemään itseni uneen, oi Valkyria!

        Mikä kaikkia vaivaa? Pitääkö harventaa täällä käyntiä, koska kaikki sekoilevat...?


      • kurpizza kirjoitti:

        Mikä kaikkia vaivaa? Pitääkö harventaa täällä käyntiä, koska kaikki sekoilevat...?

        Ei, Valkyriani, en kestäisi sitä! Rakas, kulta, älä karkaa multa!


    • motari

      voi pizza! ihan pahotin mieleni! sydänsuruja! vetisiä silmiä! seisovia kyrpiä!
      ...
      ...
      ...
      mitäh!?!? O_o
      anyways mahtikas jorina rd. mun ykkösponirunkku. seisontatuki ja löysä vihannes yhessä. ah nii o romanttist ja sopii toisillee. JOU!!! SEISONTATUKI??? VAROTAN VAA ET SEN REIKÄ SAATTAA ROIKKUU MUN KÄSITTELYJEN JÄLKEE!!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taisin tehdä virheen

      Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle
      Ikävä
      44
      3032
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      36
      2651
    3. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      53
      2604
    4. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      105
      2304
    5. Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi

      Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle
      Ikävä
      50
      2136
    6. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      342
      1903
    7. Mitä haluat sanoa kaivatullesi?

      Onko ikävä? Milloin näitte viimeksi?
      Ikävä
      150
      1556
    8. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

      Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
      Ikävä
      73
      1418
    9. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      23
      1248
    10. Nainen onko sulla supervoimmia ?

      Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.
      Ikävä
      28
      1185
    Aihe