mistä sais vähä myynninapua ku oon alottelemassa myyntityötä ja nuori 16v tyyppi vielä ja vähä kammoksuttaa myydä vanhemmille ihmisille jotka tietää enemmä ku mä tuotteista... onkohan koulutus kovin vaativa?
auttakaa vähäsen miten teillä meni alku ku alotitte myyjänä?
auttakaa vähäsen miten teillä meni alku ku alotitte myyjänä?
Vastaukset 5
Vanhimmat
Otat kaiken tiedon irti tuotteesta ja opettelet sitä omalla ajalla. Jos sieltä annetaan jotain myyntispiikkiä mukaan niin käytä se hyödyksi ja opettele omalla ajalla lisää.
Kaikki on aloitellut aikanaan myynnintyöt ja ollut samassa pisteessä, voihan se alku olla hankalaa mut ei pidä antaa periksi
https://sites.google.com/site/myyntipoju/home
Kattele tuolta vähän jos saisit apua.
no vähä vaativaa tietoo vielä... en oikei ymmärrä noita juttuja kyllä, ehkä vähä yksinkertasemmast pitäs lähtee liikkeelle.. kiitti kuitenki!
kai ne siellä koulutukses sit osaa antaa tietoo hyvi tuotteest että pystyy asiakkailleki kertomaan, vähä vaa jännittää mut kyllä sen oppii
Asenne, se kuntoon niin pärjäät.
Mitä myyt ja mitä kautta? Lehtiä puhelimessa vai jotain muuta?
myyn liittymii puhelimen kautta