HäSan lauantainen uutisointi päätti vuosikymmeniä pitkän tilausjakson. Kun lehti nykyisellään julistautuu selkeästi edelleenkin vain kokoomuksen uutislehdeksi niin minulle se riittää. Suomalaisista 20 prosenttia on kokoomuslaisia, HäSan uutisista 100 prosenttia kokoomusylistystä. Puolustoimisto on varmasti tyytyväinen "loistavan poliittisen journalistin" R.Lahden panokseen. Muissa hommissahan mies ei kuulema pärjääkään. Päätoimittajalle, entiselle kommarille, kiitos ja kumarrus. Tilausmaksut jäävät jatkossa saamatta.
HäSan uutisointi
80 prosenttia
25337
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 25
Vanhimmat
Puolueeton kokoomuslainen. Riitti mulle kuukausia sitten ja tilaus poikki ehkä ole katunut.
Suoraan se on sanottava - paska on lehti isolla Peellä. Puolueellista sontaa suoltaa tämä aviisi jos sitä nyt edes aviisiksi voi kutsua. Uusi-Kilponen on tehnyt lehdestä täyden sontaläjän.
Kyllä demaritkin saivat paljon palstatilaa puoluekokouksensa aikana. Keskusta jää nyt kokoomuksen varjoon, koska siellä ei valita uutta puheenjohtajaa eikä uutta pääministeriä.
Älä sitten missään tapauksessa anna edes Kaupunkiuutisten tulla postiluukustasi. Se on Hämeen Sanomien omistama.
Ja ne lehdet mitkä uutisoi sipilän uudesta talosta on sitten kepulaisia?
Riitta Heppinen kirjoittaa meidän asioista ja mehän ei olla kokoomuksessa (enää)
Toimitus heräsi korostamaan kokoomuspuolueettomuutta.
Kokoomus on ajanut Suomen suohon. Miksi ne hehkuttaa tätä. Onneksi pienempiään hakannut nuorisorikollinen putosi.
Saiko kepukin paljon palstatilaa kun demarit "uutisten mukaan" sitä sai?
Kokoomusta ei toki kannata 20 prosenttia suomalaisista, eikä tule kannattamaankaan. Äänestäjistä ehkä.
Suurin osa nykymenoon kyllästyneistä ihmisistä ei kannata kokoomusta ja jättää kokonaan äänestämättä.
Nää meidän naisetkin joutuu nyt ihquttamaan nuorta ja kaunista Stubbia ;) vaalimainonta kun näkyy Häsassa olevan jo liekeissä. Tuli vasta eka tappio..
Puolet lehdestä ikaalisten pallonlyöjien tuloksia.
Huono, kallis, puolueellinen.
Hyvä, halpa, puolueeton.
Hieno, kallis, meidän makuun, onneksi puolueellinen.
Nyt riitti puolueeton Kokoomuksen syöttö.
Äläs nyt suutu, olisi lehteen enemmän mahtunut kehuja Stubista.
Kok-hehkutus jatkuu tänään.
Riitti.
Kirjoitukset oli kriittisiä Kokoomusta kohtaan.
Jostain oudosta syystä.
Outoa on vaan väitteesi.
Niin oli. Ilkeämielisiä suorastaan!
Häsassa yhdistyy kaikki epäterve ja moraalittomuus
Vielä kun saisi demarien lakeijat pois toimituksesta, itse tilasin juuri, mukavaa petrausta tapahtunut linjassa.
Hämeen Sanomien uutiset ovat väh. vuorokauden aina myöhässä jos vertaa sähköisiin medioihin.
Hyvin on Kokoomus jälleen lehdessä esillä ja kehujen merkeissä .
Puolueeton kokoomus.