Olen tutkinut kotikuntani ilmoitustauluja pentujen toivossa mutta ei vain meinaa löytyä. Internetistä taas löytyy pentuja pilvin pimein mutta kaikki sijaitsevat jossain Etelä-Suomessa tai Lapissa.. Koska olen ajokortiton opiskelija, en voi noin vain hakea kissaa maan toiselta laidalta.
Kysymykseni siis kuuluu: Onko sinulla tai jollakulla Etelä-Pohjanmaalla asuvalla tutullasi kissanpentuja? Etsin ensisijaisesti maatiaiskissaa mutta myös rotukissa käy, riippuen tietenkin rodusta. Itämaiset kissat viehättävät minua mutta internetin mukaan suurin osa kasvattajista asuu tosiaan tuolla Helsingin suunnalla.
Jos sinulta löytyy pentuja, laitahan vähän infoa ja kuvaa tulemaan niin katsotaan löytyisikö "se oikea" maukuja minullekin! :)
Kissanpentuja Etelä-Pohjanmaalta?
Kissaton94
2
104
Vastaukset
- kissittynyt
Ota eläinsuojeluyhdistykseltä koditon. Ssesy.fi
- njet.
Ei tuollaisia luovutussopimuksia kukaan järkevä allekirjoita.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1492562
- 1961856
- 701647
- 921628
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91311- 72998
- 80998
- 95989
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes189899- 67891