Heippa kaikki!

Osaisko joku neuvoa miten saisin ostamani elokuvan omalle tietokoneelle!
582
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Jaa millaisessa muodossa olet sen ostanut? (DVD tms.)

Äänestä

DVD

Äänestä
  • Jos koneessa on DVD-asema, mikä on todennäköistä, niin lataa vaikka handbrake: http://handbrake.fr/

    Kopiosuojausten kanssa voi tulla ongelmaa. Siihen on omat ohjelmansa, löytyy googlesta. En tiiä mitä vapunen tykkää jos täällä neuvotaan kiertämään suojauksia

    Äänestä

  • sedgfgh kirjoitti:

    Jos koneessa on DVD-asema, mikä on todennäköistä, niin lataa vaikka handbrake: http://handbrake.fr/

    Kopiosuojausten kanssa voi tulla ongelmaa. Siihen on omat ohjelmansa, löytyy googlesta. En tiiä mitä vapunen tykkää jos täällä neuvotaan kiertämään suojauksia

    Vaikka voihan kopioinnille olla pätevä syy vaikka ei se ole peruste kiertämään lakia. Vai kieltääkö laki kopioinnin? Mutta kuitenkin, säästin paljon tilaa kaapista kun kopioin tärkeimmät leffat olohuoneen koneen kiintolevylle ja kannoin ne pari sataa koteloa kellariin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


-,-,-,-,-,- kirjoitti:

Osaisko joku neuvoa miten saisin ostamani elokuvan omalle tietokoneelle!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu