Hei,
Olen asunut Suomessa monta vuotta ja koska itse olen Mumbaista kotoisin, jäin miettimään täällä kiinnostusta Intiaan mm. ruoka, bollywood, kultuuria, jne.
Olisi kiva tietää ihmisten kokemuksista, näkemyksistä, ja kiinnostuksista Intiasta.
T.Parvati
Intia
5
737
Vastaukset
- Parivuot Sitte
Ruoka oli siellä hyvää, tosin tulisuus oli joskus aivan siinä rajalla että suomalainen alkaa puhaltelemaan ja hikoamaan.
Bolliwood tanssit eivät jaksa innostaa lainkaan. On jotakin sellaista kulttuuria, että parin minuutin seuranta on ihan riittävää.
Intian hindulaiset miellyttivät mua kovasti. Mukava kun ihmisillä on kivat käytöstavat. - mahapalipuram
Hei Parvati, olemme kierrellyt Intassa: etelässä, Mahapaliburam: ihmeelliset kallioon veitetyt temmpelit ja tulisesti maustettu ruoka! Hengitimme ulos liekkejä! Andaman islands: useimmat suljetut turismilta, ne pari suurempaa:isoja resortteja.
Darjeeling: supervihreät teeviljelykset. Mumbai ja Delhi energiaa pursuavia megakaupunkeja. Mother Teresan tapaaminen Calcutassa.
Isot eroavaisuudet eri osavaltioden välillâ; yhteistä koko maalle on ihmisten aito ystävällisyys. menemme sinne vielä uudestaan ja uudestaan. - Lyhyt.vastaus
Ruoka kiinnostaa, eipä oikeastaan muuten.
- BabaSir
Intia kiinnostaa, varsinkin etelä-intia. Millaisiakohan siellä on kaksion vuokrahinnat, esim. Keralassa?
- Anonyymi
Mulla oli Mauritiuksella 1975 intialainen tyttöystävä , vielä muistuu mieleen :-*
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle172373Oletko nainen alkanut kammoamaan minua
Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom671569Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise1061499Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A61432Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.681305Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen
Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell801260Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?
Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.411246Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti4001194Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥311087En haluaisi kaiken kuihtuvan pois
ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?521056