Eduskunnan oikeusasiamies

Puuttuuko eduskunnan oikeusasiamies surmiin, jos ilmoittaa netin kautta? Syyttömiä murhataan vankeina.
774
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Ei lääkärikään reseptiä netin kautta, potilasta näkemättä, kirjoita.

Äänestä
  • Ei niin, mutta lääkäri määrittelee vaikka kuolleen eläväksi ja hyvävointiseksi pelkkien papereiden perusteella, jos/kun on kyse jostain hoitovirheestä, tms vakuutuskorvaukseen oikeuttavasta asiasta.

    Äänestä

Valita sekä eduskunnan oikeusasiamiehelle että sisäministeriöön, jotka valvovat poliisin työtä. Monilla aloilla rikotaan ihmisoikeuksia ym. lainsäädäntöä. Rehellinen poliisi on satuolento.

Äänestä

Tietysti, teet listan niistä Suomessa tapahtuneista surmista, jotka ovat tiedossasi ja joihin eivät satuolennot ole puuttuneet. Poliisit kyllä kaikkiin surmiin puuttuvat, jotka vain tulevat heidän tietoonsa.

Äänestä
  • Et sitten itkupotkuraivarisi takia huomannut, että "rehellinen poliisi" on aivan eri asia, kuin "poliisi".

    Suurin osa poliiseista on täysiä rosvoja, jotka eivät tiedä edes, mitä sana "rehellinen" tarkoittaa. Niiden "rehellisyys" on yhtä joustavaa, kuin Spandex.

    Rehellinen poliisi on satuolento.

    Äänestä

  • itkupotkuraivarisi kirjoitti:

    Et sitten itkupotkuraivarisi takia huomannut, että "rehellinen poliisi" on aivan eri asia, kuin "poliisi".

    Suurin osa poliiseista on täysiä rosvoja, jotka eivät tiedä edes, mitä sana "rehellinen" tarkoittaa. Niiden "rehellisyys" on yhtä joustavaa, kuin Spandex.

    Rehellinen poliisi on satuolento.

    Ei Suomessa ole yhtään rehellistä poliisia, ainakaan jos sinua uskoo. Kaikki ovat satuolentoja.

    Äänestä

  • Merde ! kirjoitti:

    Ei Suomessa ole yhtään rehellistä poliisia, ainakaan jos sinua uskoo. Kaikki ovat satuolentoja.

    Mitkä kaikki? Ei suomessa ole ainuttakaan rehellistä poliisia. Ei fiksut ja rehelliset hakeudu poliisin pascaduuniin. Poliiseiksi valikoituu tyhmät ja henkisesti sairaat, jotka nauttivat vallasta toisia kohtaan.

    Vain tyhmät ja lapset uskovat satuolentoihin. Jos joku sanoo, että "rehellinen poliisi on satuolento" se tarkoittaa, että rehellisiä poliisita ei ole kuin saduissa ja propagandassa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Puuttuuko kirjoitti:

Puuttuuko eduskunnan oikeusasiamies surmiin, jos ilmoittaa netin kautta? Syyttömiä murhataan vankeina.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu