Hai ,kaaleet

Teen teistä muutamistä kirjaa. Tulee kiva kirja. Kerron sitten kun se on valmis.Kaikki kaaleet saa sen ilmaiseksi. myöskin valvoja.

ei kai tämä ole sääntöjen vastainen ? Arkistoin tämän kirjoituksen. Jos tulee jotain epä selvyyttä.
15434
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Muista hommata kunnollinen oikolukija kirjallesi.

Äänestä
  • On tietossa jo, kiitos, huono on suomi

    Äänestä

Niin-, me mannet emme osaa mitään, eihän ? Emmekä ole koskaan osanneet mitään, eihän ? Elviskään ei osannut mitään, eihän ? Äiti Teressakaan ei osannut mitään, eihän? Yl Brynner sir Charles Chaplin sir Michael Caine Bob Hoskins Django Reinhardt . Nämäkään eivät osanneet mitään, eihän ? Entäs kaikki nämä ?

http://www.imninalu.net/famousGypsies.htm

ei ne osannut mitään, koska he olivat mustalaisia, eihän ?

Äänestä
  • Ei nuita voi laskea mustalaisiks, ovat niin kaajeenmoisia.

    Äänestä

  • Korjaus tähän kohtaan. Miten ikä mies voi antaa kaajinsa, pitää pöksyjä, farkkuja ?
    Onko se mustalaisuutta, eikös ole rahnujen teko? Ällöttävää, hävettävää, kun ei ole käytös tapoja! Eikö tämmöinen ole balihnojen teko ? Sitten tullaan tänne palstalle sanomaa ja tarkoittamaan. EI SE OLE MUSTALAINEN, JOKA ON LUKENNUT, JA HOMMANUT AMMATIN ITSELLEEN. Sekö on mustalaisuutta, kun elää valkolaisten kustannuksella.
    Sanon vaan, että ikinä en ole ollut sosiaali pummina. Sen takia minä en varmaan ole mustalainen, vai mitä ? Vaikka virtaa 100% mustalais veri minun suonissa

    Äänestä

  • mitäs vanhoja taitoja sukukunittain on kaaleilla jälellä,vanhoista ajoista? hevosten/eläinten käsittely,kauppa taidot on lähes kaikissa mustalais heimoissa perus taitoina,musikkaalisuus myös,ei kaikissa mutta lähes. onko mitää tietoa vanhoilla kaaleilla mitkä taidot on perinteiset kaale heimolla?

    Äänestä

  • tutkivainen kirjoitti:

    mitäs vanhoja taitoja sukukunittain on kaaleilla jälellä,vanhoista ajoista? hevosten/eläinten käsittely,kauppa taidot on lähes kaikissa mustalais heimoissa perus taitoina,musikkaalisuus myös,ei kaikissa mutta lähes. onko mitää tietoa vanhoilla kaaleilla mitkä taidot on perinteiset kaale heimolla?

    Kaupan teko, ja valkolaisten narraaminen

    Äänestä

  • tutkivainen kirjoitti:

    mitäs vanhoja taitoja sukukunittain on kaaleilla jälellä,vanhoista ajoista? hevosten/eläinten käsittely,kauppa taidot on lähes kaikissa mustalais heimoissa perus taitoina,musikkaalisuus myös,ei kaikissa mutta lähes. onko mitää tietoa vanhoilla kaaleilla mitkä taidot on perinteiset kaale heimolla?

    Lengaaminen, se on vanha taito, vain muutamilla, ei kaikilla

    Äänestä

  • Sillä häpeällistä on jo sanoakin, mitä he salassa tekevät;
    mutta tämä kaikki tulee ilmi, kun valkeus sen paljastaa, sillä kaikki, mikä tulee ilmi, on valkeutta.
    Et niin salassa tee,ettei se joskus tule ilmi, et niin pimiässä ole tehnyt, ettei valo sitä paljasta

    Äänestä

  • Hyvä kirjotus

    Äänestä

  • Kerrankin joku puhuu asiaa tällä palstalla, kuunnelkaa tätä miestä.

    Äänestä

  • Näättekö nyt ?Onko tuo mustalaisuutta ? Hyi olkoon mikä sika, eläin. Oikiasti eläinkään ei tee tuollaista, elämet tappaa vain nälkäänsä. Kyllä oikiasti inhottaa tuollainen. Minä ymmärrän sen, jos itsiään puolustaa, jos toinen tulee päälle. Mutta tuosta käy selvästi ilmi, että hän nautti teostaan. hyi! Kiitän vain Jeesusta että minun lapset eivät ole tuollaisia, eikä kaikki mustalaiset.
    Voi kaalo kansaa, mihin olette menossa. Onko rakkaus kansa matkustajaan hävinnyt siltä kokonaan pois

    Äänestä

ihan totta täyttä asiaa kerrankin.eikä mitää paskan jauhantaa.

Äänestä
  • Sama

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


tuleva kirjailija kirjoitti:

Teen teistä muutamistä kirjaa. Tulee kiva kirja. Kerron sitten kun se on valmis.Kaikki kaaleet saa sen ilmaiseksi. myöskin valvoja.

ei kai tämä ole sääntöjen vastainen ? Arkistoin tämän kirjoituksen. Jos tulee jotain epä selvyyttä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu