808 radiohäiriöt

Mitä tehtävissä, Nokian 808 puhelin häiritsee radiota, jos puheliman sijoittaa radion lähelle! Kelloradio pärisee yöpöydällä tasaisin välein vaikka radio on suljettu.
Aux liitännällä ei voi soittaa musiikkia autoradiossa, kun parin minuutin välein tulee radiohäiriöitä.
167
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Viemällä joko kelloradio tai kännykkä kauemmaksi.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Radion pärinään kyll kirjoitti:

Mitä tehtävissä, Nokian 808 puhelin häiritsee radiota, jos puheliman sijoittaa radion lähelle! Kelloradio pärisee yöpöydällä tasaisin välein vaikka radio on suljettu.
Aux liitännällä ei voi soittaa musiikkia autoradiossa, kun parin minuutin välein tulee radiohäiriöitä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu