Onko täällä immeisiä, joihin täysikuu vaikuttaa jotenkin jännästi?
Täysikuu
justsomethoughts
6210
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Taitaa olla :)
Kyyyll. Valvottaa ja vaikeuttaa keskittymistä. Nykyään enemmän kuin nuorena. Ukonilmakin tuntuu kehossa, tulee rytmihäiriöitä, ihan oikeasti.
Mulla kans iha selvästi vaikuttaa tuo kuu.. En saa nukutuks ja kauheen levoton olo jotenki. Iho kutisee kahta kauheemmin ja lähtee iha irti palasina.. Ihmeen paksu karvotus paljastui sieltä alta. Hampaat kasvaa isoiks ja teräviks, kynnet kasvaa ja häntäki kasvaa. Lähen metsään usein yöllä juoksemaan ja tapan pikku eläimiä ja lenkkeilijöitä. Sydämen tykytystäki mulla on, ihan aikuisten oikeesti.
Täällä kans xD
Joo-o.
Täytyy myöntää, että olen oikeesti kuuhullu! Unettomuus, levottomuus plus joukko muita oireita ilmenee minulla just täydenkuun aikaan. Mun ei ees tartte kalenterista katsoa, kun tiedän, milloin on täydenkuun aika lähestymässä. Ja näsäviisaille tiedoksi: en katso ikkunastakaan ulos nähdäkseni, onko täysikuu vai ei. Jossain päin maailmaa on tehty jokin tutkimus ja siinä tuli selväksi, että jotkut ihmiset yksinkertaisesti ovat herkempiä kuin toiset tuossa täysikuu-asiassa. Täysikuuhan vaikuttaa vesiin, vuorovesiin ja mihin lie ja ihmisestähän on 70 prosenttia vettä. Vinha perä siis voi olla ja järkeenkäypä oli minusta se ohjelma, minkä näin ko. asiasta telkassa. Voihan se tietysti olla, että olen jo muutenkin hullu ja voin käyttää kuuhulluutta tekosyynä :) omalle vinksahtaneisuudelle.