En ole koskaan aiemmin nähnyt verisuonia rinnoissani ennen tätä aamua. Näkyy ihan selvästi rinnoiss ja nänneissä. Vasemman nännin suoni oikeen pullottaa. Onko yksi raskausmerkeistä?
On toki muutakin joka saattaa viitata raskauteen. Aaltoilevaa pahoinvointia on, muttei ala heti aamulla noustessa. Alavatsalipuja ja särkyä, ummetusta. Muutaman päivän ova rinnat olleet turvoksissa ja kipeät, tänään on turvonneet muttei enää niin kovin arat.
verisuonet rinnoissa?
cindy123
2
1346
Vastaukset 2
- cindy123
Ja nimenomaan haluaisin niistä verisuonista kuulla, koska muita oireita ollut joskus aikoinaan ennen menkkojen alkua kun olen kuvitellut olevani raskaana ja noita verisuonia en ole koko elämäni aikana nähnyt.
Miulla ainakin alko ns. kuultaa rintojen alueen verisuonet ihon läpi kun raskauduin. Ennen eivät näkyneet. Ja muistaakseni jossain luki, että se on yksi oireista.
Toivottavasti tärppäsi!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1102331Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???271085- 71932
- 105930
Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha597887- 48855
- 85770
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76680- 69664
Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik31656