Auerin palkkaama murhaaja.

Eli palkkamurhaaja. Prosenttipalkallako oli hommissa?
182
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Heitit vitsinä mutta asiaa on käsitelty täällä aikaisemminkin.

Auer helpotti työtä heittämällä halolla terassioven ikkunaa rikki, sisältäpäin.

Vanhin tytär kertoi kuulusteluissa että ikkuna oli säpäleinä, ennen kuin huppuveikko astui näyttämölle.

Tosin mistä noin haljaisia murhaajia oikein löytää, tekevät työn ilman pihaustakaan.

Muistakaa että vaikka lankapuhelin on nykyään digitaalinen, ylikuuluvuus on mahdollista, eli toisesta linjasta pääsee puhevuotoa toiseen linjaa. Analogisilla puhelimilla se oli tuttua tavaraa ennen digitaalisuutta.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


???????????? kirjoitti:

Eli palkkamurhaaja. Prosenttipalkallako oli hommissa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu